AKTUALNOŚCI

Kolejny awans GWR Academy!

Drugi raz w fazie półfinałowej turniejów mistrzostw Polski melduje się zespół Gwardia Wrocław Academy. Tym razem mowa o juniorach młodszych, którzy zakończyli ćwierćfinały na drugiej pozycji. Z Gdańska do dalszych gier poza Gwardzistami awansowali gospodarze, Trefl. MVP w zespole GWR wybrano Oskara Pieknika.

Gwardziści przebojowo pokonują kolejne przeszkody związane z grą w ogólnopolskich rozgrywkach młodzieżowych. Po sukcesie drużyny juniorów prowadzonej przez trenera Tomasza Barańskiego, przyszedł czas na zespół juniorów młodszych. Analogicznie, w obu przypadkach mowa o awansie do najlepszej szesnastki w Polsce.

Osiągnęliśmy wynik, po który jechaliśmy. Z Gdańska chcieliśmy wywalczyć awans dalej i to zostało przez nas zrealizowane. Szkoda finału z Treflem, w dwóch setach przegraliśmy na przewagi, zabrakło trochę szczęścia. Chociażby przy zagrywkach, które nam nie chciały się przewinąć przez taśmę, a gospodarzom już tak. Ale taki jest sport, nie ma co narzekać. Wywalczyliśmy ten awans grą zespołową, bazujemy na monolicie. Na pewno na wyróżnienie zasługuje nasz blok, który był firmowym elementem GWR Academy na turnieju. Stąd też nagroda indywidualna dla Oskara Pieknika. Choć podkreślam, że każdy z drużyny dołożył swoje do tego sukcesu. Jestem zadowolony z tego, jak zaprezentowała się drużyna – mówi trener juniorów młodszych GWR Academy, Marcin Sobusiak.

Gwardziści w tym tygodniu dowiedzą się, z kim przyjdzie mierzyć się w turnieju półfinałowym. Tę fazę zaplanowano na przełom kwietnia i maja. Za to starsza drużyna, tj. juniorów, od najbliższego piątku (26 marca) weźmie udział w turnieju półfinałowym w Żorach. Rywalami Gwardzistów będą: Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, UMKS MKS MDK Warszawa i UKS Szamotulanin Szamotuły.

Wyniki GWR Academy na turnieju w Gdańsku
GWR Academy – ULKS Chobrzany 3:0 (12, 12, 14)
UKS SMS Joker Piła – GWR Academy 0:3 (-17, -17, -16)
GWR Academy – TPS Lublin 3:0 (18, 23, 21)
Trefl Gdańsk – GWR Academy 3:0 (13, 21, 23)

MVP zespołu: Oskar Pieknik

Półfinaliści Mistrzostw Polski
Paweł Dusza (kapitan), Tymoteusz Bala, Oskar Sztachera, Konrad Garwicki, Wiktor Przybyłek, Piotr Kazimierowicz, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Bednarczuk, Maciej Bugajski, Piotr Lech, Oskar Pieknik, Jakub Kuliberda, Jakub Kilian, Michał Ostojski, Jan Filipowicz, Marcin Sobusiak (I trener), Tomasz Barański (II trener).

Dodatkowo warto wspomnieć o siatkarzach, którzy wywalczyli mistrzostwo na Dolnym Śląsku, ale nie zmieścili się w składzie na turniej ćwierćfinałowy w Gdańsku. Są to: Wojciech Varanka, Jan Fąfara, Kacper Bałuszyński, Jakub Chirowski.

Drużyny z awansem do turniejów półfinałowych MP juniorów młodszych: UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Szamotulanin Szamotuły, KS Metro Warszawa, Jastrzębski Węgiel, Enea Energetyk Poznań, Hemarpol Norwid Częstochowa, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki, UKS MKS MDK Warszawa, AKS V LO Rzeszów, KS Wifama Łódź, RCS Czarni Radom, MMKS ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Trefl Gdańsk, Gwardia Wrocław Academy, BKS Chemik Bydgoszcz, KPS Chełmiec Wałbrzych.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!