AKTUALNOŚCI

Kolejny sprawdzian – Września

Na dwa tygodnie przed startem nowego sezonu siatkarze Gwardii Wrocław zagrają w kolejnych sparingach. Tym razem okazją będzie IV Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego we Wrześni. Na miejscu czekać będzie pierwszoligowe towarzystwo.

Poza Gwardzistami na terenie siatkarzy APP KRISPOL zagrają – gospodarze, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz KPS Siedlce. Z ostatnimi z wymienionych Gwardia zmierzy się w sobotnim półfinale. Początek o godzinie 19:00. Ostatni sezon w Siedlcach spędził Krzysztof Gibek, którego przepytaliśmy na okoliczność kolejnej okazji do pokazania się na boisku. Jak przygotowania do sezonu przebiegają „od środka”?

Jestem zadowolony z dotychczasowych przygotowań. Nasza gra cały czas idzie do przodu. Po tym pierwszy etapie, którego siatkarze nie lubią, przygotowaniu fizycznym, motorycznym, powoli wchodzimy w okres czysto siatkarski. Dużo pracujemy nad naszą grą. Jedziemy na turniej do Wrześni sprawdzić to, co wypracowaliśmy przez ten tydzień – a czego nie było jeszcze w pierwszym sparingu w Nysie. Zobaczymy jak będziemy funkcjonować jako zespół. Mam nadzieję, że te treningi dadzą już pozytywny efekt we Wrześni – mówi przyjmujący Gwardii.

Krzysztof Gibek we Wrześni zagra ze swoim byłym klubem – KPS Siedlce

Za sobą wrocławski zespół ma wyjazd do Nysy i pięć setów grania. Gwardzistów po turnieju we Wrześni czekają za to jeszcze 1-2 sparingi w kolejnym tygodniu. Za to 14 września oficjalna inauguracja KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn, Gwardziści zagrają w Jaworznie z miejscowym MCKiS. Ale do tego meczu jeszcze chwila.

W Nysie mocno czuliśmy te ciężkie treningi. Dodatkowo trzeba przyznać, że był to nasz pierwszy sparing z innym przeciwnikiem niż granie wewnętrzne, typowo treningowe. Cały czas też się poznajemy na boisku. Każdy ma inne zachowania, odmienne reakcje i to w Nysie było widać. Pierwszy raz stanęliśmy ze sobą w grupie na boisku. I przede wszystkim to było widoczne. Jestem przekonany, że z każdym kolejnym sparingiem nasza gra będzie wyglądała lepiej. Osobiście nie miałem problemów z aklimatyzacją w drużynie, atmosfera jest cały czas dobra i to wszystko idzie w dobrym kierunku – dodaje Gibek.

Wstęp na Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego (trener, nauczyciel, działacz – wiele lat związany z klubem, nazywany „ojcem” wrzesińskiej siatkówki) jest darmowy. Podczas dwudniowych rozgrywek kibice będą mogli nabyć cegiełkę, aby upamiętnić tragicznie zmarłego wielokrotnego mistrza Polski w motocrossie Łukasza Lonkę, pochodzącego z Wrześni.

Harmonogram IV Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego

Sobota, 31.08
17:00 – APP KRISPOL Września – UKS Mickiewicz Kluczbork
18:30 – Uroczyste otwarcie turnieju
19:00 – KPS Siedlce – Gwardia Wrocław

Niedziela, 01.09
11:00 – Mecz o III miejsce
13:00 – Mecz o I miejsce
15:00 – Oficjalne zakończenie turnieju

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!