AKTUALNOŚCI

Komplet medali GWR Academy!

Ostatnie tygodnie obfitowały w rozstrzygnięcia turniejów o Mistrzostwo Dolnego Śląska w siatkówce plażowej. Młodzicy, kadeci oraz juniorzy – w każdej z tych kategorii wiekowych Gwardia Wrocław Academy może pochwalić się zdobytym medalem. Co więcej, w dwóch przypadkach mowa o złotych medalach i tytułach mistrzowskich.

Zacznijmy od kategorii młodzików. W Obornikach Śląskich wystąpiły nasze trzy pary, tj: Miłosz Dembowski / Szymon Pietraszek, Kacper Pyda / Szymon Szyszka oraz Michał Ostojski / Wiktor Rapacz. Najlepiej poradzili sobie ci ostatni, którzy zajęli trzecie miejsce. Tym samym uzyskali też kwalifikacje do turniej półfinałowego Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Turniej był rozgrywany w świetnych warunkach atmosferycznych, było bardzo słonecznie i jednym problemem było przygrzewające słońce, które mogło utrudniać granie siatkarzom z najmłodszej kategorii wiekowej.

Takiego szczęścia pogodowego nie mieli kadeci. W ich wypadku wynikowo skończyło się jednak… odwrotnie do pogody. Jelcz-Laskowice zalany w strugach deszczu dał złoto duetowi Marcel Chmielewski / Andrzej Kwapiński z GWR Academy. Co ciekawe, awans do półfinałów MP wywalczył również drugi duet, tu już bardziej mieszany, bo wrocławsko-jaworski. Mowa o parze Oskar Sztachera / Kacper Rugała. Pierwszy reprezentował barwy GWR Academy, drugi to przedstawiciel Jaworskiego Klubu Sportowego Spartakus.

Na koniec, juniorzy, czyli najstarsza z kategorii wiekowych. Ponownie Oborniki Śląskie i… ponownie złoto dla Andrzeja Kwapińskiego! Tym razem siatkarz GWR Academy zagrał w duecie z Pawłem Andrzejewskim, reprezentującym KKS Ren But Złotoryja. Z turnieju juniorskiego kwalifikacje uzyskało również dwóch innych reprezentantów GWR Academy. Na czwartym miejscu skończyła bowiem para Marcel Chmielewski / Piotr Jankowski, kwalifikując się do turniej półfinałowego MP, podobnie jak duet Andrzejewski/Kwapiński.

Już po rozegranych turniejach mogę przyznać, że w obu przypadkach, poradziliśmy sobie razem z kolegami, z którymi grałem. Złote medale to najdokładniej pokazują. Co ciekawe, turnieje były rozgrywane systemem brazylijskim, więc wchodząc z tzw. lewej strony, było trochę więcej czasu na regenerację pomiędzy meczami. To też pomogło w utrzymaniu siły na przestrzeni całego turnieju – mówi dwukrotnie złoty, Kwapiński.  

Jesteśmy zadowoleni z chłopaków. Każdy z reprezentantów GWR Academy walczył i to potwierdzają też nasze wysokie miejsca. Do tego mamy pięć awansów do półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się najprawdopodobniej w lipcu. Tu decyzja jednak jeszcze nie zapadła, czekamy na informacje. Turnieje o medale na Dolnym Śląsku były fajnie zorganizowane, szkoda tylko trochę, że w Jelczu-Laskowicach zabrakło nam pogody. Ale i tak atmosfera była przednia. Szczególne gratulacje dla Andrzeja Kwapińskiego, dwa złote krążki, wśród juniorów i kadetów, to spora rzecz – mówi trener GWR Academy, Marcin Sobusiak.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!