AKTUALNOŚCI

Lektura obowiązkowa!

Ponad 70 lat historii wrocławskiej siatkówki. Od mistrzowskiego tytułu AZS Wrocław, złożonego w dużej mierze z późniejszych Gwardzistów, na powrocie do 1. Ligi Mężczyzn w 2018 roku. Teraz wszystko jest w jednym miejscu.

O bogatej historii GWR kibice mogą poczytać w specjalnie przygotowanym dziale, znajdującym się na naszej stronie internetowej. W zakładce KLUB znajduje się HISTORIA KLUBU, która powinna być lekturą obowiązkową dla każdego sympatyka wrocławskiej siatkówki.

Medaliści GWR z lat 50 odbierają laury w hali przy ul. Nowotki (dzisiejszej Krupniczej)

Zacznijmy od tego, że mało ludzi wie, że w 1948 i 1950 AZS Wrocław był Mistrzem Polski. Pierwsza reprezentacja Polski siatkarzy na MŚ 1949 w Pradze wyglądała tak, że było tam na dziesięciu – czterech z wrocławskiego AZS. Bracia Tadeusz i Witold Maliszewscy, Henryk Antczak i Adam Piechura. Potem była taka kombinacja, że policyjny klub potrafił wszystko i cały AZS przeszedł do Gwardii. I na bazie tego akademickiego klubu powstał silna gwardyjska drużyna. Która była czołówką, zdobywając m.in. wicemistrzostwo Polski – wspomina Władysław Pałaszewski.

A to dopiero początek podróży, do której zachęcamy kibiców. Warto wiedzieć, dlaczego GWR jest tak szczególnym miejscem na mapie – i to nie tylko wrocławskiej. Zaglądajcie do naszego historycznego działu, który – obiecujemy – będziemy również uzupełniać o kolejne karty historii.

Rok 1980 – tytuł mistrzowski zdobyty przez siatkarzy GWR

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!