AKTUALNOŚCI

Lewandowski/Zdybek zdobywają Augustów!

Idealne otwarcie sezonu dla duetu Gwardia Wrocław Beach Volleyball! Duet Paweł Lewandowski/Jakub Zdybek triumfował w pierwszej edycji turnieju plażowej piłki siatkowej Augustów Plaża Cup. Nad jeziorem Necko – w Ośrodku Sportów Plażowych – wrocławska para nie znalazła sobie równych, sięgając po końcowy triumf.

Duet Gwardii Wrocław Beach Volleyball rozpoczął turniej od wysokiego zwycięstwa nad parą Aleksander Czachorowski/Filip Lejawa 2:0 (10, 10). Kolejną przeszkodą był duet Adam Lorenc (co ciekawe będący siatkarzem halowym w Cuprum Lubin w sezonie 2020/21) i Mateusz Podborączyński. Rywale to również zwycięzcy turnieju Chwiałka Volley 2021. Duet GWR Beach Volleyball ograł jednak wymagającą parę plażowiczów, co ciekawej, bez straty seta, w partiach do 15 i 18. Dzięki tej wygranej Lewandowski i Zdybek weszli do ćwierćfinałowej fazy. O półfinał przyszło walczyć w sobotnie, późne popołudnie. Po drugiej stronie siatki byli Michał Korycki i Jarosław Lech. Gwardziści ponownie poradzili sobie w dwóch setach, wchodząc do niedzielnego grania turnieju eliminacyjnego mistrzostw Polski. Co ciekawe, w trakcie ćwierćfinałowego pojedynku lekkiej kontuzji stawu skokowego doznał Paweł Lewandowski. Nie przeszkodziło to jednak w dokończeniu pojedynku i rozstrzygnięciu go na swoją korzyść. Korycki i Lech zostali odprawieni w 2:0 (16, 21).

Niedzielne granie to już cztery najlepsze duety Augustów Plaża Cup. Tym razem rywalami był duet Michałow, Głowacki i Witkoś. Wrocławski para plażowa w niedzielne przedpołudnie okazała się lepsza i w tym wypadku. Ponownie bez straty seta, tym razem do 19 i 12. Ostatnią przeszkodą w sesji popołudniowej był pojedynek z duetem kadrowiczów, zaliczonych do polskiej czołówki. Mowa o parze Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk. Lewandowski i Zdybek wygrali jednak w trzech setach, zaczynając co prawda od przegranej partii do 19, ale dwie kolejne wygrywając – do 19 i 13. Co ciekawe, MVP turnieju wybrano Jakuba Zdybka.

Wygrana na otwarcie plażowego sezonu w Polsce oznacza to dla nas naprawdę bardzo dużo. Jest to nasze pierwsze wspólne zwycięstwo oraz pierwsze zwycięstwo każdego z osobna na turnieju eliminacyjnym na poziomie 3 gwiazdek. Pracowaliśmy na to bardzo ciężko przez ostatnie tygodnie. Wygrana w turnieju juz na początku naszej wspólnej drogi motywuje Nas do jeszcze cięższej pracy, ponieważ jest to dowód na to, że to co robimy ma sens oraz pokazuje perspektywę jaką mamy przed sobą – mówi Jakub Zdybek.

Bardzo chcemy podziękować Gwardii Wrocław za zaufanie, którym nas obdarzyli, sponsorom za umożliwienie wyjazdu na turniej, Sebastianowi Kaczmarkowi za przygotowanie taktyczno-techniczne, Tomaszowi Milczarkowi za przygotowanie motoryczne do sezonu oraz najbliższym za codzienną motywację i wsparcie w trudnych momentach naszego codziennego życia. Turniej stał na najwyższym poziomie. Podczas drogi na najwyższy szczebel podium musieliśmy stawić czoła młodzieżowym reprezentantom Polski, zawodnikom reprezentującym kluby plusligowe (Lorenc/Podborączyński), zespół, który zajął 4 miejsce w Polsce w zeszłym roku (Lech/Korycki), akademickich mistrzów Polski (Głowacki/Witkoś), a w samym finale reprezentantów Polski grających na najwyższym szczeblu międzynarodowym (Kruk/Miszczuk) – dodaje Paweł Lewandowski.

Tym samym duet GWR Beach Volleyball jest aktualnie najwyższej sklasyfikowaną parą plażowiczów w rankingu krajowym. Zdybek/Lewandowski mają na swoim koncie 120 punktów za zwycięstwo w Augustów Plaża Cup. Kolejne plany duetu GWR Beach Volleyball to przygotowania do turnieju w Toruniu, Plaży Gotyku. Będzie to kolejny krok w stronę walki o medal mistrzostw Polski, czyli jednego z celów, które postawili przed sobą wrocławianie.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!