AKTUALNOŚCI

Maciej Cierniak odchodzi do Jelcza-Laskowic

Maciej Cierniak zmienił barwy klubowe. Zawodnik, który dotychczas wystepował w drużynie KFC Gwardii Wrocław, odchodzi do IM Faurecia Volley Jelcza-Laskowic. Maćkowi dziękujemy za pomoc na parkietach I ligi i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Maciej Cierniak swoją karierę zaczynał w drużynach młodzieżowych Gwardii Wrocław. Grający początkowo na przyjęciu siatkarz zmienił pozycję na atakującego, na której występował w naszym klubie. Zawodnik sezon 2018/2019 spędził w barwach drugoligowej MKS Olavii Oława, a przed trwającym sezonem powrócił do Wrocławia.

Nowa pozycja

W barwach KFC Gwardii popularny “Kolec” rozegrał 8 spotkań, w których zdobył 25 punktów. Najwięcej, bo 13, zdobył w meczu otwarcia z MCKiS-em Jaworzno. W kolejnych meczach ze świetnej formy pokazywali się Kacper Wnuk oraz Marcel Gromadowski, więc Maciek miał mniej okazji do zaprezentowania swoich możliwości.

Teraz Cierniak przenosi się do zespołu z Jelcza-Laskowic, by pomóc tamtejszemu IM Faurecia Volley’owi w awansie do II ligi. Ponadto, Maciej chce powrócić na pozycję przyjmującego, co nie byłoby możliwe w KFC Gwardii Wrocław.

Otwarte drzwi

Dziękujemy Maćkowi za te kilka miesięcy świetnej pracy i wysiłku włożonego w każdą akcję, mecz, trening. Chciałbym podkreślić, że, pomimo niewielu okazji do występów w ostatnich tygodniach, Maciek zawsze podchodził profesjonalnie do powierzonych zadań. Konkurencja w naszym zespole jest jednak na tyle duża, że nie łatwo było się jemu przebić do pierwszego składu. Zdecydowaliśmy się więc umożliwić Mackowi grę w Jelczu-Laskowicach, by zapewnić mu najlepszą ścieżkę rozwoju. Maciek ma dopiero 21 lat, to wciąż młody i perspektywistyczny zawodnik. Nie ma lepszej okazji do rozwijania swoich umiejętności na nowej pozycji niż regularna gra. Dziękujemy za wszystko i życzymy Maćkowi awansu z zespołem z Jelcza w tym sezonie oraz mamy nadzieję, że za jakiś czas Maciek powróci do naszego klubu, by znów z dumą reprezentować gwardyjską drużynę – skomentował odejście atakującego Łukasz Tobys, prezes KFC Gwardii Wrocław.

Choć kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, kluby dogadały się, że przejście do Jelcza-Laskowic traktowane jest jako wypożyczenie mające na celu rozwinięcie umiejętności Macieja Cierniaka na pozycji przyjmującego. Dla Maćka drzwi do wrocławskiego klubu pozostają otwarte.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!