AKTUALNOŚCI

Młodzi siatkarze Gwardii najlepsi na Dolnym Śląsku

Za nami rywalizacja drużyn młodzieżowych w siatkówce plażowej, na szczeblu wojewódzkim, we wszystkich kategoriach wiekowych – młodzik, junior młodszy oraz junior. Na najwyższym stopniu podium, w każdym z turniejów,  zameldowali się nasi siatkarze.

W turnieju młodzików, który odbył się na boiskach plażowych w Obornikach Śląskich, równych nie mieli sobie Maxymilian Strączek i Łukasz Tynecki (UKS Koral Wrocław), którzy zostali mistrzami Dolnego Śląska, a także zameldowali się w turnieju finałowym Mistrzostw Polski młodzików. W rywalizacji w wzięli udział także Szymon Czarnecki, Maciej Żygadło, Piotr Gawle, Robert Mielczarek oraz Filip Pal i Benjamin Strączek, którzy choć byli trochę młodsi od reszty stawki to i tak świetnie sobie radzili. 

W rywalizacji juniorów młodszych gwardyjskie pary były nie do pokonania i zajęły wszystkie miejsca na podium. Mistrzowie województwa – Szymon Pietraszek oraz Jakub Krzemiński (KOESET Grudziądz) są już pewni gry w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. Natomiast pozostałe dwie pary, Jakub Kilian/Bartłomiej Nackowski (KPS Chełmiec Wałbrzych) oraz Oliwier Pakos/Michał Ostojski o awans do finałów powalczą w turnieju półfinałowym. W turnieju wzięli udział także Maciej Bugajski i Wiktor Rapacz, którzy zostali sklasyfikowani na miejscach 7-8, a Maximilian Strączek w parze z Jakubem Janusem (TS Volley Jelcz-Laskowice) na miejscach 9-12.

Również w rywalizacji juniorów, która toczyła się w Świebodzicach, podopieczni Tomasza Milczarka nie mieli sobie równych i zdominowali turniej zajmując pierwsze pięć miejsc. Najlepsza okazała się para w składzie Jakub Kilian oraz Bartłomiej Nackowski (KPS Chełmiec Wałbrzych), a kolejne miejsca na podium wywalczyli Szymon Pietraszek  i Jakub Krzemiński (KOSET Grudziądz) oraz Andrzej Kwapiński wraz z Dominikiem Plużką (KPS Chełmiec Wałbrzych). Medaliści w Mistrzostwach Dolnego Śląska wywalczyli awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Ponadto na czwartej lokacie uplasowali się Michał Ostojski i  Oliwier Pakos, a piąte miejsce zajęli Kamil Szymoszek wraz z Jakubem Bednarczukiem. W turnieju udział wzięli także Marcel Chmielewski i Oskar Sztachera, którzy zostali sklasyfikowani na miejscach 7-8, a Wiktor Rapacz wraz z Jakubem Zabielnym (MKS Będzin), zmagania zakończyli na lokatach 9-10. 

Takie wyniki naszej młodzieży są niezwykle budujące i jesteśmy dumni z kolejnych sukcesów. Jednocześnie warto pamiętać, że przed zawodnikami jeszcze długa droga do walki o medale Mistrzostw Polski, ponieważ część z nich o awans do turniejów finałowych zagra w zmaganiach półfinałowych. Trener Tomasz Milczarek podkreśla także dużą rolę pracy jaką młodzi siatkarze wykonali w trakcie sezonu halowego. “Po zakończeniu lub odpadnięciu z rozgrywek halowych przez pierwsze grupy młodzieżowe Gwardii wrocław, rozpoczęliśmy treningi na piachu. Odbyliśmy kilka treningów w K69 Health &Performance na hali z piaskiem i po zakończeniu rozgrywek halowych przez resztę graczy rozpoczęliśmy treningi na otwartym powietrzu. Z większością zawodników miałem już okazję pracować w kadrze wojewódzkiej w poprzednich latach, więc jest to pewnego rodzaju kontynuacja. Czasu na „przestawienie się” z hali na piasek nie było dużo, aczkolwiek chłopcy szybko się zaadaptowali. Warto wspomnieć, że nasi zawodnicy łączą się w pary nie tylko w ramach naszego klubu, ale również z zawodnikami  KPS Chełmiec Wałbrzych, UKS Koral Wrocław, TS Volley Jelcz-Laskowice czy KOESET Grudziądz. Nie ma co ukrywać, że największa prace chłopcy wykonują na hali. Jako trener siatkówki plażowej staram się przede wszystkim pokazać jak ich halowe umiejętności przenosić na warunki plażowe i jak taktycznie rozwiązywać wyzwania na piasku. Nie popadamy w hurraoptymizm, ponieważ teraz rozpoczyna się danie główne, czyli rozgrywki o Mistrzostwo Polski. Zaczniemy od półfinałów gdzie w turniejach, będą brały udział dwadzieścia cztery pary, a tylko cztery uzyskają awans do Finałów Mistrzostw Polski” – mówi Tomasz Milczarek, który trenuje z naszymi drużynami młodzieżowymi w sezonie plażowym. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!