AKTUALNOŚCI

Młodzicy GWR Academy ze srebrem!

Drugie miejsce dla Gwardzistów w rozgrywkach Ligi Młodzików na Dolnym Śląsku. Drużyna trenera Roberta Wachuły była o krok od mistrzostwa, ale srebro również można odbierać w kategoriach dużego sukcesu. Tym bardziej, że to grupa nadal będąca na początku drogi siatkarskiego rozwoju w grupach młodzieżowych GWR Academy.

Wrocławska drużyna od początku lutego walczyła w drugiej fazie mistrzostw regionu, gdzie wśród najlepszej czwórki z województwa obok GWR Academy były: UKS Koral Wrocław, Cuprum Lubin oraz KPS Chełmiec Wałbrzych. Choć Gwardziści zaczęli od dwóch porażek, w kolejnych podejściach turniejowych grali już dużo lepiej. Do zdobycia złota zabrakło wygranej w swoim ostatnim meczu, gdzie zespół GWR Academy przegrał 1:2 z rywalem z Wałbrzycha. Najwięcej zimnej krwi mieli siatkarze UKS Koral, którzy zgarnęli złoto, wyprzedzając GWR Academy o jeden punkt, podobnie jak trzecie w tabeli, Cuprum Lubin.

Gwardzistów czeka teraz gra w ćwierćfinałach, już w ogólnopolskim wydaniu. GWR Academy na turniej wybierze się do Kędzierzyna-Koźla (termin 9-11 kwietnia). Wyzwanie szykuje się spore, poza gospodarzami, będzie też okazja zmierzyć się z rywalami m.in. z województwa śląskiego.

Robert Wachuła (trener młodzików GWR Academy): – Trzeba docenić to srebro. Przed sezonem chcieliśmy mieć medal. Mamy zespół, który ciągle się uczy i robi postępy. Z czasem zaczęliśmy pokazywać jednak swoją wartość i złoto było o włos. Pozostaje trochę niedosytu, ale taki jest sport. Nikt nie gra o drugie miejsce, każdy chce wygrywać. Pozostaje pogratulować każdej z drużyn grającej o medale na Dolnym Śląsku, walka była zacięta, godna najważniejszych krążków w regionie. Teraz skupiamy się już na kolejnym wyzwaniu, czyli ćwierćfinale mistrzostw Polski. Za srebro dziękuję całemu zespołowi. Gdybym miał wyróżnić kogoś w drużynie, postawiłbym na Szymona Pietraszka, kapitana GWR Academy.

Skład srebrnych medalistów:
Szymon Pietraszek (kapitan); Jakub Boczar; Łukasz Gałka; Igor Grodecki; Maciej Ofwerstrom; Marcin Pawlak; Jakub Sielicki; Maximilian Strączek; Bartosz Szumiło; Błażej Ślusarz; Adam Więckowski; Mateusz Zalewski; Robert Wachuła (I trener); Krystian Adamczyk (II trener).

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!