AKTUALNOŚCI

Młodzicy przetrą szlaki

Od piątku do niedzieli w turnieju w Sulechowie o przepustkę do półfinałów Mistrzostw Polski powalczą młodzicy Gwardia Wrocław Academy. Drużyn jest sześć, a szczęśliwych miejsc, dających awans, tylko dwa.

Warto zaznaczyć, że w przypadku turnieju ćwierćfinałowego w Sulechowie, mowa o dokończeniu rozgrywek sezonu 2019/20. Czyli tak naprawdę, odrabianie zaległości, które powstały ze względu na epidemię COVID-19 w Polsce. Młodzież wróciła jednak do trenowania i już w pierwszy weekend września, okazja do sprawdzenia się z rówieśnikami. Jako pierwsi będą mieli okazję najmłodsi siatkarze, czyli drużyna młodzików, która w rozgrywkach na Dolnym Śląsku zdobyła brązowe krążki.

Nastroje w zespole są pozytywne. Chłopcy na pewno cieszą się z tego, że będą mogli zaliczyć jakieś granie o stawkę, po naprawdę długiej przerwie. To też dla nich nagroda za medal w województwie. Sam turniej jest jednak wielką niewiadomą. Nie było zbyt wiele okazji, żeby sprawdzić się z innymi zespołami z kraju. Właściwie dopiero na miejscu zaczniemy obserwować, jak reaguje zespół i o jakim potencjale mowa. Trzeba jednak celować ambitnie, w awans – mówi trener koordynator Gwardia Wrocław Academy, Tomasz Barański.

Wrocławski zespół w grupie A zmierzy się z drużynami z Nysy i Sulechowa. Mecze młodzików GWR Academy zaczną się w piątek, o 10:00 (Nysa) i 16:00 (Sulechów). Spotkania mają być pokazywane za pośrednictwem FB Oriona Sulechów. Do gry o miejsce w najlepszej dwójce najlepsi z grup przystąpią w sobotę i niedzielę. Pełny terminarz, wraz z konkretnymi godzinami, dostępny jest TUTAJ

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!