AKTUALNOŚCI

Młodzicy wchodzą do półfinału

Z piekła do nieba. Taką drogę przebyli w ciągu ostatnich 24 godzin turnieju w Sulechowie młodzicy Gwardia Wrocław Academy. Ostatecznie siatkarze prowadzeni przez trenera Tomasza Barańskiego, wywalczyli przepustkę do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski.

Ćwierćfinałowa rywalizacja była pierwszym poważnym sprawdzianem dla młodzieżówki po przerwie, tym bardziej, że choć to początek września, nadal mowa o niedokończonym sezonie 2019/20. A wszystko za sprawą COVID-19 i rozbracie z jakimkolwiek sportem.

Na pewno to była pewna niewiadoma. Ostatni czas był mocno zaburzony pod względem obostrzeń. Popracowaliśmy jednak w Strzegomiu i widać było, że chłopcy palili się do gry o coś więcej, niż tylko w warunkach treningowych. Turniej w Sulechowie pokazał, że warto walczyć do końca. Sport nagradza osoby, które są waleczne, niezależnie od okoliczności. Zespół pokazał serducho i dzięki temu, awansowaliśmy z najlepszym bilansem tzw. „małych punktów” – ocenia trener koordynator GWR Academy, Tomasz Barański.

Po dwóch wygranych meczach grupowych (po 2:0 z Nysą i Sulechowem), Gwardziści w sobotę pokpili sprawę w dolnośląskich derbach. Górą i to w dwóch setach była drużyna z Jelcza-Laskowic. Okazało się, że o awansie będzie decydować niedzielny dwumecz. Do wrocławskiej drużyny uśmiechnęło się szczęście. Zespół z Jelcza-Laskowic przegrał zupełnie niespodziewanie z gospodarzami 0:2, przez co otworzyła się furtka dla Gwardzistów. GWR Academy mimo porażki w ostatnim meczu z rywalem z Będzina, dopięła kwestię awansu do półfinałów. Z drugiego stopnia podium.

Wiedzieliśmy, że sobotnia porażka może być opłakana w skutkach. Nie urodził się jednak taki, który by wszystko przewidział. Gospodarze zrobili nam prezent, ogrywając w niedzielę Jelcz-Laskowice do zera. Należą się podziękowania, że choć zespół z Sulechowa nie miał już szans na awans, do końca grał w zgodzie z duchem sportu. A my, zawalczyliśmy z Będzinem, grając chyba najlepsze spotkanie w turnieju. Przegrane, ale pokazujące, że zasłużyliśmy sobie na miejsce w najlepszej szesnastce w Polsce – dodaje Barański.

Warto dodać, że w ćwierćfinałowej rywalizacji zabrakło trenera Marcina Sobusiaka, który w trakcie ligowego sezonu, był pierwszym szkoleniowcem drużyny. Zdrowotna niedyspozycja sprawiła, że potencjalnie „pierwszego” zabrakło. Choć wspierał drużynę, będąc w stałym kontakcie z koordynatorem GWR Academy, który poprowadził zespół w turnieju. Szkoleniowo, sukces jest zatem wspólny.

Kapitan drużyny Wiktor Rapacz z nagrodą za drugie miejsce w turnieju

Skład GWR Academy z turnieju w Sulechowie                           
Kacper Bałuszyński, Jakub Chirowski, Miłosz Dembowski, Jan Fąfara, Łukasz Gałka, Michał Ostojski, Marcin Pawlak, Szymon Pietraszek, Jan Filipowicz, Wiktor Rapacz (kapitan zespołu – na zdjęciu powyżej, odbierający statuetkę za drugie miejsce). Trener: Tomasz Barański.

Po tym awansie można powiedzieć, że trafiliśmy do najmocniejszego grona. Znam aktualne roczniki młodzików dosyć dobrze, z racji roli trenera kadry. Niektóre kluby mają w swoich zespołach reprezentantów, czy to Polski, czy województwa. Na pewno w półfinałach nie będziemy faworytami, ale nie jest też tak, że pojedziemy tam przegrać. Na pewno mamy swoje marzenia i ambicje. A jak potrafimy walczyć, pokazaliśmy w Sulechowie – kończy Barański.

Nagrodę indywidualną, najlepszego siatkarza w zespole GWR Academy podczas ćwierćfinałowego turnieju, otrzymał Michał Ostojski.

Michał Ostojski z nagrodą najlepszego siatkarza drużyny GWR

Wyniki młodzików GWR Academy na turnieju w Sulechowie
AZS Nysa – GWR Academy 0:2 (-22, -11)
GWR Academy – Orion Sulechów 2:0 (19, 19)
IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice – GWR Academy 2:0 (26, 21)
Anbud MKS Będzin – GWR Academy 2:0 (23, 24)

Półfinaliści MP młodzików 2019/20
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki; DMKS Plas Kielce; AKS V LO Rzeszów; SMS Sparta AGH Kraków; Anbud MKS Będzin; AT Jastrzębski Węgiel; TS Chełmiec Aqua-Zdrój Wałbrzych; Enea Energetyk Poznań; IUKS Jedynka Poznań; Trefl Gdańsk; TS Koset Grudziądz; UMKS MOS Wola Warszawa; KS Metro Warszawa; AZS UWM Olsztyn; RCS Czarni Radom.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!