AKTUALNOŚCI

Movember w KFC Gwardii Wrocław!

Movember, czyli #RobimyToDlaJaj

Listopad to bardzo ważny miesiąc w kalendarzu KFC Gwardii Wrocław. Nie tylko ze względu na siatkarskie emocje, ale też przez Movember. Nasza drużyna bierze udział w tej kampanii już kolejny rok z rzędu.

Wszystko zaczęło się w 2003 roku w Australii. Dwójka przyjaciół próbowała przywrócić modę na noszenie wąsów. Aby wziąć udział w akcji, trzeba było wpłacić 10 dolarów. Wszystkie środki zebrane w ramach zabawy zostały przeznaczone na konto fundacji zajmującej się badaniami nad rakiem prostaty. Nawet organizatorzy pierwszej edycji nie mogli przewidzieć, że gra pośród przyjaciół przerodzi się w światowy fenomen.

Sportowcy dają przykład

Kampania rosła z roku na rok i dziś jest znana na całym świecie. Szczególną popularnością cieszy się w środowisku sportowym. Polscy piłkarze, szczypiorniści i koszykarze angażują się w Movember. My również bierzemy udział w tej niezwykle ważnej akcji już drugi rok z rzędu. W poniedziałek Siatkarze Gwardii brali udział w stylizacji wąsa w salonie BlackBeard, a wkrótce przejdą też specjalistyczne badania.

Na naszej stronie pojawiła się też galeria zdjęć z wyprawy do salonu BlackBeard.

Mężczyzno, badaj się!

Zachęcamy więc naszych kibiców do badań i apelujemy o pamiętanie o tym nie tylko w listopadzie. Warto zadbać o własne zdrowie. My zdecydowanie #RobimyToDlaJaj.

W związku z kampanią mamy też coś dla naszych kibiców (męskiej części). Każdy z was, kto przyjdzie na nasze listopadowe mecze domowe z wąsem, wejdzie na trybuny za darmo! Umieszczajcie też na swoich mediach społecznościowych zdjęcia z wąsem i oznaczajcie je hasztagiem #MovemberGWR. Dzięki temu akcja dotrze do większej liczby ludzi.

Przypominamy też, że część dochodu z biletów przeznaczymy na rzecz Poznańskiego Ogrodu Zoologicznego, które podjęło się ratowania tygrysów jadących w karygodnych warunkach z Włoch do Rosji.

Najbliższy domowy mecz już 16 listopada (sobota) o 17:00. Naszym przeciwnikiem będzie BBTS Bielsko-Biała. Zapraszamy wszystkich kibiców, szczególnie wąsaczy.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!