AKTUALNOŚCI

Nasi grają swoje!

Dobre wieści płyną z najsłynniejszego ośrodka siatkarskiego w Polsce, czyli ze Spały. Gwardziści dobrze prezentują się w młodzieżowych kadrach. Kamil Szymendera i Tytus Nowik godnie reprezentują Wrocław.

Warto przypomnieć, że dwójka Gwardzistów przebywała na kolejnym zgrupowaniu kadry Polski U-18 trenera Michała Bąkiewicza od 20 lipca. Zakopane było miejscem, gdzie młodzi siatkarze szlifowali swoje umiejętności, czy to na siłowni, czy podczas zapobiegawczych, zajęć prewencyjnych. Na koniec, reprezentacja przeniosła się do Spały, gdzie rozegrano dwa sparingi z… inną, starszą kadrą Polski, mianowicie U-20. Pierwszy wygrali starsi 4:1, w drugim górą młodsi – 3:2.

W tym drugim przypadku, na wyróżnienie zasługuje postawa obu siatkarzy, których możemy klasyfikować, jako team GWR Academy. Kamil Szymendera, na co dzień przebywający w SMS PZPS Spała, zdobył 20 punktów, będąc najlepiej punktującym zwycięskiej drużyny. Tytus Nowik, od nowego sezonu siatkarz KFC Gwardia Wrocław, dołożył 8 oczek.

Pierwszy mecz zagraliśmy niepewnie. Nie do końca wiedzieliśmy, co pokaże przeciwnik. Warunkami fizycznymi starsi koledzy dominowali. Zagraliśmy jednak trochę za bardzo asekuracyjnie i rywal to wykorzystał. Dopiero pod koniec meczu uwierzyliśmy bardziej w siebie, że możemy i zaczęliśmy dochodzić do głosu. Urwany set okazał się ważny w perspektywie drugiego meczu. Tam już wiedzieliśmy, że stać nas na wiele. Trener Bąkiewicz podkreślał, że nie musimy nic zmieniać, bo wie, że potrafimy radzić sobie z każdym, jeśli zaczniemy grać agresywnie i sprytnie. Dzięki tej wygranej nad starszymi kolegami wiemy, że jesteśmy mocnym i zgranym zespołem. Na pewno damy z siebie wszystko na mistrzostwach Europy – mówi Kamil Szymendera.

Rzeczywiście, do pierwszego meczu podeszliśmy bardzo asekuracyjnie. Nie będąc gotowymi na różnice w przewadze fizycznej u rywala, popełnialiśmy bardzo proste błędy, a nasza gra falowała. Zupełnie inne nastawienie było w drugim sparingu. Tam już byliśmy pewni swoich umiejętności i zaczęliśmy stawiać warunki starszej kadrze. To były dla nas pierwsze poważne sprawdziany przez mistrzostwami Europy – mówi Tytus Nowik.

Do pracy z kadrą młodzi siatkarze wrócą ponownie już 2 sierpnia. Miejsce ponownie będzie Spała, kolejny sprawdzian to 10/11 sierpnia, w Krakowie. Tym razem kadra U-18 zmierzy się z seniorami… występującego w TAURON 1. Lidze Mężczyzn, AZS AGH Kraków.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!