AKTUALNOŚCI

Niech ta passa trwa! Czas zrewanżować się drużynie z Krakowa!

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały już tylko trzy kolejki, które rozegramy w Hali Orbita. Serię domowych meczów rozpoczniemy pojedynkiem z AZS AGH Kraków, z którym mamy rachunki do wyrównania – w pierwszej rundzie przegraliśmy w Krakowie. Pierwszy gwizdek meczu już w piątek o 19:00.

Po zwycięstwie nad zespołem MKST Astra Nowa Sól wracamy do Hali Orbita i zostaniemy w niej już do końca sezonu zasadniczego. W Nowej Soli po raz kolejny zaprezentowaliśmy się z dobrej strony i odnieśliśmy siódme zwycięstwo z rzędu, choć w mecz lepiej weszły nowosolskie koliberki. “Myślę, że ta dłuższa przerwa trochę wybiła nas z rytmu, ale jesteśmy w formie więc szybko udało nam się wrócić do swojej gry. W pierwszym secie nie zagraliśmy najlepiej i popełniliśmy kilka błędów, co spowodowało różnicę” – mówił Leon Dervisaj. Po raz kolejny wszyscy zawodnicy zanotowali dobre występy w elemencie ataku – nasza para środkowych Mariusz Schamlewski oraz Bartosz Cedzyński skończyła mecz kolejno z 75% skuteczności oraz z 73% skuteczności. Natomiast Jan Fornal utrzymywał 62% skuteczności w ataku, jednocześnie będąc najczęściej atakującym zawodnikiem. “Wszyscy zagrali bardzo dobrze, ale jednak wydaje mi się, że naszym najmocniejszym punktem akurat w tym meczu był Jan Fornal” – dodaje nasz rozgrywający. 

W dwudziestej ósmej kolejce do Wrocławia przyjedzie AZS AGH Kraków, który w pierwszej rundzie pokonał nas w czterech setach, dlatego zrobimy wszystko by zrewanżować się rywalom. Obecnie krakowski zespół zajmuje szóste miejsce w tabeli mając na swoim koncie czterdzieści siedem punktów, a w ostatniej kolejce, dopiero po tie-breaku, nasi najbliżsi rywale pokonali SMS PZPS Spała. Przed nami jeszcze kilka dni ciężkiej pracy. “Mecz w Nowej Soli pozwolił nam wrócić do rytmu meczowego. Jestem przekonany, że jeśli zagramy naszą najlepszą siatkówkę i będziemy skoncentrowani to odniesiemy kolejną wygraną, tym razem nad drużyną z Krakowa” – zakończył Leon Dervisaj. 

Pierwszy gwizdek meczu już w piątek (31.03) o 19:00, a bilety czekają na Was w serwisie eventim.pl. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!