AKTUALNOŚCI

#NowaOdsłonaGwardii – Nowy rozdział w historii klubu!

Siatkarska Gwardia wchodzi w nową epokę z poważnymi planami na przyszłość. Pierwszoligowy klub zaczął od odświeżenia swojego logo. – To połączenie tradycyjnych barw, trzech gwiazd symbolizujących mistrzowskie tytuły oraz nowej jakości w tak utytułowanym klubie – mówi Łukasz Tobys, prezes siatkarskiej Gwardii.

#NowaOdsłonaGwardii to inicjatywa Kajetana Maćkowiaka i Łukasza Tobysa, których korzenie są mocno powiązane z wrocławską siatkówką. Kajetan to syn kapitana Gwardzistów z lat 70-tych, Kazimierza Maćkowiaka oraz chrześniak Lecha Łasko (złotego medalisty olimpijskiego z kadry Huberta Wagnera i byłego zawodnika GWR). Razem z Łukaszem, byłym zawodnikiem klubu, pomógł Gwardii w kluczowym momencie, dzięki czemu siatkówka we Wrocławiu nadal może funkcjonować

Gwardię znam od zawsze, bo pochodzę ze sportowej rodziny. O sytuacji dowiedziałem się dzięki Łukaszowi Tobysowi. Chcieliśmy pomóc klubowi, który znalazł się w trudnej sytuacji finansowej, więc razem stworzyliśmy plan działania i szybko wprowadziliśmy go w życie. Gwardia ma swoją historię i szkoda byłoby, żeby tyle lat sportowych sukcesów z dnia na dzień zostało przekreślonych. Przez ostatnie lata Gwardię tworzyło kilka osób, które miały ciekawe pomysły i wizję, ale niekoniecznie narzędzia. Teraz razem postaramy się, żeby siatkówka we Wrocławiu wróciła na wysoki poziom – mówi Maćkowiak..

Sekcja siatkarska GWR funkcjonuje już od 1948 roku. Ponad 70 lat później, po udanym powrocie na pierwszoligowy poziom, Gwardia Wrocław robi duży krok naprzód. Nowa struktura zarządzania i zupełnie inna jakość działań w przestrzeni wrocławskiego sportu – to wszystko będzie charakteryzować męską siatkówkę we Wrocławiu.

Szykujemy wiele niespodzianek. Kibice poznali już cały zespół pierwszoligowców. Co więcej, przed nami otwiera się też szansa gry w hali Orbita, dzięki wsparciu miasta Wrocław, do której chcemy ściągnąć jak najwięcej kibiców. Zmieniliśmy również siedzibę naszego klubu – dodaje Tobys.

Męska sekcja siatkówki jest teraz własnością nowej spółki o nazwie Gwardia Wrocław, a od 29 lipca zespół Gwardii przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. Na początku siatkarze trenują głównie korzystając z bogatej oferty sportowej Aquapark Wrocław, by zbudować odpowiednią motorykę i siłę. Jest również dużo wypraw w teren, których zwolennikiem jest trener Krzysztof Janczak. Dzięki wsparciu miasta i sponsorów, klub może liczyć na najlepsze wsparcie w walce o powrót na szczyt.

Krzysztof Janczak na treningu siatkarzy Gwardii Wrocław

Zespół jest zbudowany w oparciu o ludzi związanych z Wrocławiem, doświadczonych, ale i głodnych sukcesu. Po ponad 15 latach do Gwardii wraca Marcel Gromadowski, bogaty w doświadczenie atakujący, na czele ze złotym medalem mistrzostw Europy z 2009 roku. Reprezentował on barwy m.in.: Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle, Copry Piacenza, Paris Volley, Cuprum Lubin czy PGE Skry Bełchatów. W swojej długiej karierze zdobył srebrny medal Ligi Mistrzów, wicemistrzostwo ligi włoskiej i Puchar Polski. Do Wrocławia wraca również Adrian Mihułka, który przez ostatnie lata występował w PlusLidze, a w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych libero wśród pierwszoligowców. Do tego zespół został wzmocniony najlepszym zagrywającym ligi, Krzysztofem Gibkiem z KPS Siedlce. We Wrocławiu powstał kilkuletni plan działania. Przez to stawia się na młodzież, która ma stanowić o sile Gwardii w przyszłości. Krzysztof Kołtowski (brązowy medalista MP juniorów z poprzedniego sezonu w barwach GWR), Kacper Wnuk (MVP turnieju finałowego MP juniorów 2018/19), Jędrzej Kaźmierczak (reprezentant szerokiej kadry reprezentacji Polski juniorów) czy Mateusz Paszkowski to bardzo utalentowani zawodnicy, wokół których ma być budowana przyszłość wrocławskiej Gwardii.

Władze klubu wiedzą również, jak ważna jest stabilizacja. Właśnie przez to w zespole pozostała szóstka siatkarzy, która reprezentowała barwy Gwardii w sezonie 2018/19. Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik, Łukasz Lubaczewski, Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Kaźmierczak – oni ponownie postawili na Gwardię i stolicę Dolnego Śląska.

Marcel Gromadowski – symbol ambicji Gwardii Wrocław do walki o wysokie cele

Skład Gwardii Wrocław – sezon 2019/20

Rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik.

Przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek, Mateusz Paszkowski, Maciej Lewicki.

Atakujący: Marcel Gromadowski, Kacper Wnuk, Maciej Cierniak.

Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Maćkowiak, Jędrzej Kaźmierczak.

Libero: Adrian Mihułka, Krzysztof Kołtowski.

 

Drużyna Gwardii to połączenie doświadczenia z młodzieńczą fantazją i ochotą do gry. Na pewno cieszę się z tego, jak zbudowany jest zespół, a na treningach siatkarze pokazują, że Gwardia będzie zespołem, któremu nie będzie można odmówić woli walki. Chcemy walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. Pokażemy, że we Wrocławiu jest drużyna prezentująca dobrą siatkówkę – mówi trener Gwardii.

W kolejnych komunikatach prasowych podamy termin dnia medialnego, gdzie każdy z dziennikarzy oraz fotoreporterów będzie mógł zapoznać się z nową drużyną Gwardii Wrocław. W nadchodzących dniach ogłosimy również pełną kadrę seniorów na sezon 2019/20.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!