AKTUALNOŚCI

O brąz z BKS Visłą Proline Bydgoszcz!

Już za kilka godzin rozpocznie się rywalizacja o brązowy medal TAURON 1.Ligi, gdzie zmierzymy się z BKS Visłą Proline Bydgoszcz, która w swoim półfinale uległa drużynie z Będzina. Pierwszy gwizdek meczu zaplanowano na 20:30, a wstęp na trybuny jest darmowy!

W sezonie zasadniczym rywalizacja z zespołem Michala Masnego zakończyła się remisem – zagraliśmy dwa tie-breaki, a we Wrocławiu lepsi byli Gwardziści, natomiast w Bydgoszczy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili bydgoszczanie. W obu meczach nie bez znaczenia pozostawała gra blokiem, a  niezwykle ważnym ogniwem w zespole z Bydgoszczy był Maciej Krysiak. Po naszej stronie siatki dwukrotnie najwięcej punktów zdobywał Jan Fornal. BKS Visła Proline Bydgoszcz rywalizację w fazie play-off zakończyła na piątym miejscu, a w pierwszej rundzie wyeliminowała Mickiewicz Kluczbork. W półfinale podopieczni Michala Masnego nawiązali walkę z MKS-em Będzin, jednak ostatecznie w trzecim meczu ulegli pretendentom do awansu. 

Gwardziści szybko musieli natomiast wyczyścić głowy po porażce z Norwidem Częstochowa, pod Jasną Górą nie byliśmy w stanie wrócić do swojej gry i ostatecznie znów zagramy o brązowy medal. Walka o najniższy stopień podium toczy się do dwóch wygranych meczów, a gospodarzem pierwszego i ewentualnie trzeciego będzie nasza Hala Orbita. “Będzie ciężko, to już jest końcówka tego sezonu. Fajnie, że zaczynamy tę rywalizację u siebie i to jest ważne. Zespół z Bydgoszczy bazuje na młodych chłopakach, z młodym trenerem. Wydaje mi się, że będzie to fajna rywalizacja” – mówi Jan Fornal. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!