AKTUALNOŚCI

KFC Gwardia Wrocław podejmie SPS Chrobrego Głogów

Ostatni mecz przed przerwą

Ostatnie dni były zdominowane przez kolejne wiadomości o odwoływaniu i przesuwaniu meczów, zawodów sportowych. My jednak mamy do rozegrania ostatnią kolejkę KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn i skupiamy całą naszą energię na tym spotkaniu. Pojedynek z SPS Chrobrym Głogów już w sobotę (14.03) o 18:00 w Hali Orbita.

Niestety odbędzie się on bez udziału kibiców. Jest to decyzja niezależna od nas, ale podporządkowujemy się jej w pełni. Natomiast robimy wszystko, byśmy mogli wam transmitować ten mecz. Napisaliśmy oficjalną petycję do Polsatu Sport o pozwolenie na transmisję naszych zmagań, ale wciąż czekamy na odpowiedź telewizji mającej prawa do transmisji KRISPOL 1. Ligi.

Życie jednak toczy się dalej, a my skupiamy się na sobotnim rywalu. Jest to przeciwnik szczególny, bo to rywal derbowy.

Przerwa od siatkówki, przerwa od derbów

Dostaliśmy oficjalny komunikat od siatkarskiej centrali, że rozgrywki PlusLigi i KRISPOL 1. Ligi zostają przerwane do odwołania. Wyjątkiem jest ostatnia kolejka naszej ligi, która zakończy fazę zasadniczą. Nie wiadomo więc, co z play-offami. Na razie czeka nas przerwa. Mamy jednak nadzieję, że uda nam się rozegrać fazę pucharową i wyłonić najlepsze zespoły w pierwszej lidze.

Czeka nas również przerwa od derbowych zmagań. SPS Chrobry Głogów dołączył do KRISPOL 1. Ligi w trakcie trwania aktualnego sezonu po wycofaniu się AZS-u Częstochowa. Niestety przygoda z tym poziomem rozgrywek kończy się już po sezonie. Chrobry nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie.

My natomiast walczymy o pierwszą czwórkę. Nie dość, że daje ona przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off (jeśli do nich dojdzie), to może się też okazać, że 26. kolejka zakończy pierwszoligowe zmagania.

Setowa zaliczka

By tego dokonać, musimy wygrać za pełną pulę. Na piątym miejscu znajduje się Lechia Tomaszów Mazowiecki, która ma dokładnie tyle samo punktów i taki sam bilans wygranych (14) i przegranych (11).

Wobec tego kolejną klasyfikacją braną pod uwagę jest stosunek setów. W nim my jesteśmy lepsi. Nawet jeśli Lechia wygra swój mecz z LUK Politechniką Lublin 3:0 (mecz rozpocznie się również o 18:00), a my stracimy seta z Chrobrym, wciąż będziemy mieć lepszy bilans setów wygranych do przegranych.

Najpierw trzeba jednak ten mecz wygrać. Choć głogowianie nie walczą już o utrzymanie, wciąż jest to spotkanie derbowe, więc prestiż jest podwójny. Wiemy, że nie będzie to łatwa przeprawa.

Chrobry dotychczas nie wygrał wyjazdowego meczu (5 wygranych u siebie), a my nie pozwolimy, by ten stan rzeczy uległ zmianie. Trudne spotkanie przed nami, ale stawka jest bardzo wysoka.


Mamy więc nadzieję, że ciągle z nami będziecie i swoim wsparciem dodacie nam dodatkowej energii. Choć nie możecie być w Orbicie, postaramy się przygotować obszerne relacje na naszych kanałach social media, byście mogli na bieżąco śledzić, co się dzieje na parkiecie i wokół niego. Więcej informacji o relacji z tego spotkania podamy w ciągu najbliższych kilkunastu godzin.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!