AKTUALNOŚCI

Ostatnia prosta przed ligą

Za Gwardią Wrocław kolejne dwa sparingi. W obu przypadkach, zwycięstwo padło łupem rywala. Wrocławski zespół kroczy jednak swoim rytmem przygotowań do rozgrywek. Na horyzoncie jeszcze dwa mecze kontrolne, które powinny dać ostateczne odpowiedzi – na kilka pytań – odnośnie ustawienia na start KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn.

W miniony weekend siatkarze Gwardii zagrali w IV Memoriale im. Ryszarda Tuszyńskiego. We Wrześni spotkała się czwórka pierwszoligowców, poza GWR: miejscowy APP KRISPOL, UKS Mickiewicz Kluczbork oraz KPS Siedlce. W składzie wrocławskiej drużyny zabrakło Łukasza Lubaczewskiego. Pierwszego dnia, w półfinale – siatkarze Gwardii przegrali 1:3 z KPS – natomiast w niedzielę, o III miejsce, po tie-breaku z drużyną z Kluczborka. Najlepszym siatkarzem memoriału w zespole GWR wybrano Adriana Mihułkę.   

Powoli łapiemy swoje ustawienia na boisku. We Wrześni każdy dostał szansę, żeby się pokazać. Nikt nie zaliczył pustego przebiegu. Wszyscy grali i dzięki temu coraz bardziej wiemy, co w trawie piszczy. Spoglądając na naszych przeciwników z ligi, raczej mierzyliśmy się z drużynami, które też nie odkrywały wszystkich kart. Wartościowy wyjazd, sądzę, że odpowiedni na tym etapie przygotowań – mówi trener Gwardzistów.   

Warto podkreślić, że podczas ostatniego weekendu zaprezentowaliśmy się już oficjalnie w strojach z logo naszych sponsorów: KFC oraz Militaria.pl. Rozpoczynamy tym samym współpracę, kontynuując również nasze działania i starania budowy zaplecza pod zbliżający się sezon 2019/20. Na rozkładzie jazdy Gwardziści w przedostatnim tygodniu przygotowań zagrają jeszcze dwa ostatnie sparingi. Jeden z rywali to APP KRISPOL Września, drugim najprawdopodobniej będzie SPS Chrobry Głogów.

Nowe stroje treningowe siatkarzy Gwardii Wrocław

GWARDIA WROCŁAW – KPS SIEDLCE 1:3 (-18, 15, -23, -20)
GWR: Szymeczko, Paszkowski, Nowosielski, Gromadowski, Maćkowiak, Gibek, Mihułka (libero) oraz Wnuk, Sternik, Lewicki.
KPS: Maziarz, Adamczyk, Nowak, Wójcik, Zugaj, Gulak, Biniek (libero) oraz Sawicki, Woźnica. 

UKS MICKIEWICZ KLUCZBORK – GWARDIA WROCŁAW 3:2 (-24, 16, -22, 17, 7)
Mickiewicz: Bułkowski, Mucha, Woroniecki, Loshakov, Pasiński, Owczarz, Wasilewski (libero) oraz Pawlak, Parcej, Szablewski, Jaskuła (libero).
GWR: Sternik, Olczyk, Gromadowski, Kaźmierczak, Gibek, Lewicki, Mihułka (libero) i Kołtowski (libero) oraz Wnuk, Cierniak, Paszkowski, Nowosielski.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!