AKTUALNOŚCI

Paweł Gryc: “Będziemy gotowi na nadchodzący sezon”

W pierwszym meczu Chemko-System Cup Gwardziści pokonali nowosolskie koliberki i w decydującym pojedynku o Puchar Chemeko-System zmierzą się z plusligowym zespołem Cuprum Lubin. Mecz w wykonaniu naszej drużyny ocenił Paweł Gryc, który zanotował 55% skuteczności w ataku, kończąc szesnaście z dwudziestu dziewięciu ataków. 

Po raz drugi w tym okresie przygotowawczym mierzyliśmy się z nowosolanami, poprzedni mecz skończył się remisem a teraz kończymy zwycięstwem, co zmieniło się w waszej grze w ciągu tych dwóch tygodni? 

Zaczęliśmy popełniać mniej błędów. Gramy bardziej cierpliwie. Nasz cały zespół jest budowany od zera zostało tylko pięciu chłopaków z poprzedniego sezonu. Myślę, że bardzo pomógł nam czas, bo coraz bardziej rozumiemy się w sytuacjach boiskowych i pojawiają się już pewne schematy. 

Dobrze zaczęliście to spotkanie, wykorzystując swoje szanse w pierwszej akcji i w kontrze, te przedłużone akcje to coś co ma być charakterystyczne dla nas w trakcie sezonu?

Przedłużone akcje to zdecydowanie jest nasz motor napędowy. Z każdą taką akcją nasz zespół czuje się pewniej, a nasza gra się nakręca. 

W trzecim secie rywale budowali prowadzenie, mając nawet w górze piłkę setową, lecz dzięki grze blokiem wyrównaliście wynik, choć ostatecznie set padł łupem zespołu z Nowej Soli to taki powrót dał wam trochę dodatkowej motywacji? 

Zaczęliśmy tą partię myślę, że trochę na luzie,z podejściem, że zobaczymy co się wydarzy. I jak można było zobaczyć, rozluźnienie nam nie pomogło. Zaczęliśmy popełniać głupie błędy co skutecznie wykorzystywali rywale po drugiej stronie siatki. Na szczęście zagraliśmy cierpliwie blokiem, a także fantastyczna dyspozycja Łukasza Lubaczewskiego pomogła nam dogonić rywali. Chociaż nie udało się nam ugrać tej partii, to wydaje mi się, że pokazała, że potrafimy radzić sobie nawet w takich sytuacjach. 

Jutro zmierzycie się z Cuprum Lubin, to będzie trudny mecz? 

Każdy mecz jest trudny. Nie ma meczów łatwych. Zagramy swoją siatkówkę, to co potrafimy najlepiej, a wynik zweryfikuje już boisko. 

Widać, że powoli łapiecie formę, a ty jak oceniasz waszą dyspozycję jako drużyny i swoją formę, bo dzisiaj zanotowałeś bardzo dobry występ.

Jak przyjdzie czas to będziemy gotowi na nadchodzący sezon. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!