AKTUALNOŚCI

Paweł Malicki odchodzi z Gwardii

W nowym miejscu na Dolnym Śląsku swoją siatkarską drogę będzie kontynuował Paweł Malicki. Dotychczasowy rozgrywający eWinner Gwardia Wrocław po ponad półrocznym okresie pracy rozstaje się z klubem, którego jest wychowankiem.

Sezon 2020/21 był dla Malickiego szansą do debiutu w TAURON 1. Lidze. Dwudziestodwulatek na boisku pojawiał się jednak sporadycznie, będąc głównie zmiennikiem Mateusza Biernata. Malicki łącznie zagrał w 11 meczach, akcentując swoją obecność w 19 setach rozgrywanych przez Gwardzistów.

Wspólnie z zarządem i trenerami postanowiliśmy, że resztę sezonu spędzę w innym zespole. Chciałbym podziękować wszystkimi kibicom oraz członkom drużyny za współpracę, zarówno na boisku, jak i poza nim. Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy się wspólnie w Hali Orbita i będę miał szansę ponownie zagrać w Gwardii – mówi Paweł Malicki.

Były rozgrywający wrocławskiej drużyny sezon będzie kontynuował w jednym z dolnośląskich klubów. Najprawdopodobniej będzie to drużyna występująca w rozgrywkach drugoligowych. Co istotne, Malicki będzie miał więcej okazji do gry, co powinno pozytywnie wpłynąć na jego dalszy rozwój siatkarski.

To nie było łatwe, bo Paweł mocno pracował, żeby dalej być z nami. Zrozumiał jednak, że potrzebuje jeszcze czasu i doświadczenia płynącego z regularnej gry. Przed sezonem postawiłem na tego chłopaka i nadal uważam, że Paweł ma spory potencjał. On jeszcze wróci do Gwardii i będzie cieszył kibiców swoją grą. Dodam też, że pokazał ogromną klasę, rozumiejąc potrzeby drużyny w dalszej części sezonu. Dziękuję za jego pracę dla zespołu i życzę powodzenia w nowym miejscu – ocenia trener Krzysztof Janczak.

eWinner Gwardia Wrocław po odejściu Malickiego ma dwójkę siatkarzy na pozycji rozgrywającego. Do Mateusza Biernata dołączył bowiem niedawno Sebastian Matula.  

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!