AKTUALNOŚCI

Paweł Malicki ponownie zagra we Wrocławiu!

W obliczu kilkutygodniowej absencji Dawida Kuźmiczonka, zarząd klubu w porozumieniu ze sztabem szkoleniowym, zdecydował się na podpisanie kontraktu z Pawłem Malickim, który już od dłuższego czasu wspomagał drużynę w treningach.

Paweł Malicki to wychowanek wrocławskiej siatkówki, który najpierw rozwijał swoje umiejętności w Szkole Podstawowej numer 50, skąd trafił do drużyn młodzieżowych Gwardii Wrocław. W 2014 roku rozgrywający zmienił barwy klubowe i trafił do Lubina, a w kolejnych latach doświadczenie zbierał także w BTS Elektros Bolesławiec, MKS Olavia Oława i MKS Ikar Legnica. Ostatecznie w sezonie 2020/2021 Paweł Malicki wrócił do stolicy Dolnego Śląska zasilając szeregi pierwszoligowej Gwardii, którą wtedy prowadził Krzysztof Janczak. W tamtym sezonie młody rozgrywający nie miał zbyt wielu szans na grę i ostatecznie, jeszcze w trakcie rozgrywek, przeniósł się do IM Faurecia Volley Jelcz-Laskowice. Teraz Paweł Malicki wraca do Wrocławia i w najbliższych tygodniach będzie reprezentował barwy Chemeko-System Gwardii Wrocław. “Nie ukrywam, że jest to dla mnie wyzwanie. Chcę pomóc Gwardii, jestem wychowankiem tego klubu i czuję się z nim związany. Po tym czasie mogę stwierdzić, że podoba mi się styl prowadzenia drużyny. Trener nie narzuca dodatkowej presji na graczy, którzy muszę przyznać, są dobrze skomponowanym zespołem. Przede wszystkim chciałbym w pełni zgrać się z chłopakami. Nie stawiam sobie celów, celem jest zdobywanie trzech punktów w każdym meczu” – mówi rozgrywający, który od kilku tygodni trenuje już pod okiem Dawida Murka. 

Paweł Malicki, znajdzie się w składzie już na mecz z KRISPOLEM Września. Jednocześnie Klub informuje, że proces rehabilitacji Dawida Kuźmiczonka przebiega zgodnie z planem i nasz zawodnik pod okiem fizjoterapeutów oraz trenera przygotowania fizycznego pracuje nad powrotem do formy.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!