AKTUALNOŚCI

Petycja

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o anulowaniu wszystkich imprez masowych na terenie kraju zwracamy się do Państwa z prośbą o możliwość transmisji meczu KFC Gwardii Wrocław z SPS Chrobrym Głogów w dniu 14.03.2020. Wnosimy również prośbę o transmitowanie pozostałych meczów, które nie będą transmitowane przez Polsat Sport, w trakcie zakazu organizowania imprez masowych.

Przyjmujemy decyzję premiera z niemałym rozczarowaniem, ale i ze zrozumieniem. Zdajemy sobie sprawę, że są rzeczy ważniejsze niż sport, a zdrowie  i bezpieczeństwo to zdecydowanie najważniejsze aspekty naszego życia. Akceptujemy decyzję władz, ale nie chcielibyśmy też, by ludzie tworzący nasz klub, czyli kibice przegapili nasze domowe spotkania.

Brak kibiców to dla nas również duże straty ekonomiczne i marketingowe. Raz, że klub nie ma możliwości uzyskania dochodów (bilety, sklep kibica itp.), a dwa, że wiążą nas umowy sponsorskie, które zostały stworzone z myślą o dotarciu do jak największej liczby odbiorców. Gra bez fanów na trybunach uderza w nas więc podwójnie, ale w pewnym stopniu mogłaby to zrekompensować możliwość transmitowania wydarzenia dla naszych fanów.

Wciąż walczymy o to, by nasi partnerzy i sponsorzy zdecydowali się na kontynuowanie z nami współpracy w kolejnym sezonie. Założyliśmy sobie dwuletni plan walki o PlusLigę, więc aktualne rozgrywki są kluczowe, jeśli chodzi o zbudowanie relacji i budżetu na przyszły sezon. Faza play-off pozwala również przyciągnąć nowych partnerów. Trudno jednak o to, jeśli nie mamy żadnej możliwości ekspozycji partnera. 

Najważniejsi są jednak kibice i powinni oni mieć możliwość dopingowania swojej ulubionej drużyny oraz przeżywania emocji z drużyną. Skoro nie mogą być z nami podczas najważniejszych meczów w Hali Orbita, zwracamy się do Państwa z prośbą o możliwość transmisji nadchodzących spotkań na naszych kanałach społecznościowych. Chcielibyśmy przeprowadzić relację live na naszym fanpage’u na Facebooku.

Zdajemy sobie sprawę, że Telewizja Polsat ma pełne prawa do transmisji KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Cieszy nas to, że prestiż naszej ligi rośnie, a ktoś dostrzegł w niej potencjał i zdecydował się ją transmitować. Cieszymy się tym bardziej, że tą telewizją jest Polsat, który ma bogate tradycje siatkarskie. Rozumiemy też, że jako telewizja nie jesteście w stanie pokazywać wszystkich meczów naszej ligi. Dlatego właśnie zwracamy się z prośbą o udzielenie nam zgody na transmisję zmagań naszej drużyny poprzez własne kanały. Jesteśmy przekonani, że możliwość transmisji meczu live na kanałach poszczególnych klubów będzie bardzo pozytywnie odebrana, a finalnie zyska na tym każda ze stron: nasza dyscyplina, kibice, sponsorzy, liga oraz telewizja (będziemy zachęcać do oglądania i promować Polsat Sport). Jesteśmy też przekonani, że każdy z klubów KRISPOL 1. Ligi poprze naszą petycję, bo jest ona w interesie wszystkich organizatorów.

Wierzymy, że sport powinien być przede wszystkim dla kibiców. Nie odbierajmy im więc możliwości dopingowania swojej ukochanej drużyny.

Mamy nadzieję, że wystosowana przez nas prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Z poważaniem,
Łukasz Tobys
Prezes Zarządu Gwardia Wrocław Sp. z.o.o.

Do wiadomości:
POLSKA LIGA SIATKÓWKI SA
Telewizja Polsat Sp. z o.o.


podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!