AKTUALNOŚCI

Pewne zwycięstwo Gwardii

Pozytywny powrót do Hali Orbita zaliczyli siatkarze Gwardii Wrocław. Zwycięstwo 4:1 nad VK Ostrava, czeskim ekstraklasowcem, na pewno jest godne odnotowania. Najwięcej punktów - siedemnaście - dla gospodarzy, zdobył Łukasz Lubaczewski. Drugi, sobotni sparing, został odwołany.

Do Wrocławia zespół z Ostrawy przyjechał z małym poślizgiem na trasie, dlatego też piątkowy test-mecz rozpoczął się 20 minut później. Większym problemem było jednak to, że czeska drużyna w ostatnich dniach została zdziesiątkowana przez kontuzje i do Polski trener Jan Vaclavik zabrał dziewięciu siatkarzy. Mimo tego, czeska drużyna postawiła się Gwardii, pokazując, że nieprzypadkowo występuje w najlepszej lidze w swoim kraju. Na szczególne wyróżnienie zasługuje atakujący, Jakub Dvorak. Mający 22 lata zawodnik w piątek był zdecydowanie pierwszoplanową postacią drużyny, w pojedynkę zdobywając ponad 30 punktów. Widać jednak było, że czeski zespół przeżywa swoje kadrowe problemy.

Gwardziści za to zagrali bez trójki: Adrian Mihułka, Błażej Szymeczko i Paweł Malicki. Dokładając do tego przebywającego na turnieju ME U-18, Tytusa Nowika, pole manewru dla trenera Krzysztofa Janczaka, również było ograniczone. Mimo tego swój czas dostali dwaj atakujący – zaczął Mateusz Frąc (10 punktów), a w trakcie spotkania wszedł Damian Wierzbicki (14). Do tego dużo emocji przyniósł maraton z czwartej partii, gdzie ostatecznie, na przewagi wygrali Gwardziści, 37:35.

Myślę, że zagraliśmy pięć bardzo fajnych i owocnych setów, z mojej perspektywy. Zrobiliśmy spory krok do przodu. Mieliśmy trochę cięższy tydzień psychicznie, każdy odczuwa już skutki tych 4-5 tygodni przygotowań, które za nami. Różne bywały dni, lepsze, gorsze… Ale ze sparingu z Ostrawą można wyciągnąć wiele pozytywów. Te zadania, których wymaga od nas trener, my coraz częściej realizujemy – mówił po meczu Mateusz Biernat, rozgrywający Gwardii.

Po zwycięskim, piątkowym sparingu, Gwardziści w sobotę zaliczyli jednostkę treningową w Hali Orbita. Niewykluczone, że wrocławski zespół rozegra jeszcze jeden sparing, w kolejnym tygodniu, ostatnim przed startem TAURON 1. Ligi. Przypomnijmy, Gwardziści zaczynają ligowe zmagania już 22 września (g. 18:00), meczem w Hali Orbita z AZS AGH Kraków.

Gwardia Wrocław – VK OstravaSparingowe granie w Hali Orbita. 🔥🏐

Opublikowany przez Gwardia Wrocław Piątek, 11 września 2020

Gwardia Wrocław – VK Ostrava 4:1 (19, 23, 27, 35, -10)
Gwardia:
Lubaczewski (17), Pietruczuk (9), Siwicki (6), Biernat (5), Frąc (10), Olczyk (13), Kołtowski (libero) oraz Pieknik, Gibek (7), Wierzbicki (14).
VK: Zavodsky (11), Dvorak (37), Kotas (5), Sedlacek (6), Matula, Ihnat (16), Sobczak (libero) oraz Jambor (1), Jelen (libero), Muron.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!