AKTUALNOŚCI

Pierwszy wyjazd: Częstochowa

Po zwycięstwie nad AZS AGH Kraków, tym razem siatkarzy eWinner Gwardia czeka wyjazdowy pojedynek. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka zmierzy się w Częstochowie zespołem Exact Systems Norwid. Sobotni przeciwnik wrocławian również udanie zaczął sezon, od zwycięstwa 3:2 w Tomaszowie Mazowieckim.

Ostatnia wizyta pod Jasną Górą była udana dla zespołu trenera Janczaka. Gwardziści wygrali w trzech setach, a MVP meczu wybrano Krzysztofa Gibka. Siatkarza, który wyjątkowo dał się we znaki rywalowi, swoimi mocnymi zagrywkami. W najbliższą sobotę naprzeciw siebie staną jednak zupełnie inne drużyny. Po stronie częstochowskiej, z dwoma mocnymi, gwardyjskimi akcentami z przeszłości. Trenerem zespołu jest Piotr Lebioda, natomiast kapitanem, wychowanek wrocławskiego klubu, Tomasz Kowalski. Ten drugi, rozgrywający, do Norwida trafił po kilku latach spędzonych w PlusLidze. Do tego w kadrze drużyny jest są też byli siatkarze GWR, Damian Biliński i Mateusz Demcio.

Z Krakowem grało nam się dosyć ciężko, wiadomo, takie są najczęściej inauguracje. Pozytywne emocje dookoła wydarzenia, świetne przyjęcie przez kibiców, wartościowe zmiany. To wszystko pomogło w tym, żeby zgarnąć komplet punktów. I to jest najważniejsze, jeśli zerkamy na ligową tabelę. Co do kolejnego wyzwania w Częstochowie, my musimy się skupić głównie na swojej grze. Na razie za mało jest materiału do analizy, w pierwszych kolejkach drużyny rozpoznają się też na boisku, w trakcie rywalizacji. Ważne, żebyśmy utrzymali jakość swojej gry, minimalizowali liczbę błędów i to powinno pozwolić na sukces. Na pewno jedziemy do Częstochowy wygrać, choć w żadnej lidze nie jest tak, że coś można dostać za darmo – mówi Bartosz Pietruczuk, przyjmujący eWinner Gwardia.

Warto dodać, że pierwszym meczu w Tomaszowie Mazowieckim, statuetką MVP został wyróżniony środkowy Jarosław Mucha (15 punktów). A skoro mowa o środku siatki, w barwach eWinner Gwardia dobrze sezon zaczął Mateusz Siwicki. „Siwy” do dolnośląskiej stolicy przywędrował z… Norwida, zatem z pewnością będzie to dla niego szczególne, ligowe spotkanie.

Początek meczu w Częstochowie w sobotę (tj. 26.09) o godzinie 17:00.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!