AKTUALNOŚCI

Po czołową czwórkę!

Przed nami już przedostatni mecz w fazie zasadniczej sezonu KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Naszym przeciwnikiem będzie KPS Siedlce. Mazowiecka drużyna nie walczy już o nic w tabeli, my natomiast wciąż bijemy się o top 4.

W pierwszym meczu polegliśmy w Siedlcach 0:3 po dość rozczarowującej postawie. Teraz nie możemy sobie na to pozwolić. O wygraną będzie nam jednak o tyle łatwiej, że za plecami będziemy mieli kilkaset kibiców mocno wspierających KFC Gwardię Wrocław.

KPS, czyli rozczarowujący początek

Przed sezonem w drużynie KPS-u Siedlce doszło do wielu zmian. Mimo wszystko zespół, który w poprzednich rozgrywkach awansował do play-offów, nie powinien przez większość sezonu drżeć o utrzymanie.

Tymczasem tak było. KPS dziś już jest pewny utrzymania, bo na miejscach 13-14 znajdują się SPS Chrobry Głogów (zagramy z nimi za tydzień)  i SMS PZPS I Spała. Obie drużyny nie mają już szans na poprawienie swoich lokat w KRISPOL 1. Lidze.

KPS swoją niską pozycję “zawdzięcza” przede wszystkim początkowi sezonu. Nasi sobotni rywale przegrali pierwsze osiem meczów. Później było znacznie lepiej. W ciągu kolejnych 16 meczów siedlczanie zdobyli 25 punktów. Gdyby prowadzić tabelę tylko od 9. kolejki, KPS byłby siódmą drużyną KRISPOL 1. Ligi.

Pokazać wyższość na boisku

Siedlczanie radzą sobie też wyraźnie lepiej we własnej hali, którą ich przeciwnicy zwykle określają “specyficzną”. Mazowiecki zespół odniósł 7 zwycięstw we własnej hali, a tylko dwie na wyjeździe.

Nasi sobotni przeciwnicy nie wypadają też najlepiej w indywidualnych statystykach. W niemal każdym rankingu nasi sobotni przeciwnicy plasują się w środku stawki. Podczas gdy my w większości z nich mamy przedstawicieli w czołówce, KPS nie wyróżnia się niczym szczególnym na żadnym polu.

Teraz jednak będziemy musieli potwierdzić naszą dominację na parkiecie. Przed nami dwa ostatnie mecze. Jeśli zdołamy wygrać oba bez straty punktów, najprawdopodobniej skończymy fazę zasadniczą na 4. miejscu i awansujemy do play-offów z przewagą własnego boiska. Zanim będziemy mogli skupić się na zmaganiach z Chrobrym, musimy pokonać KPS Siedlce.


Początek sobotniego meczu o 15:00 w Hali Orbita. Z okazji tego, że w sobotę będzie 7.03, czyli niemalże dzień kobiet, szykujemy dla kobiet szereg atrakcji. Więcej w poniższym poście.

??? Dzień kobiet, dzień kobiet, niech każdy……kibic się dowie, jak bardzo KOCHASZ | LUBISZ | SZANUJESZ swoją…

Opublikowany przez KFC Gwardia Wrocław Wtorek, 3 marca 2020

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!