AKTUALNOŚCI

Po pierwsze zwycięstwo w 2020

Przed naszą drużyną kolejne wyzwanie w Hali Orbita. KFC Gwardia Wrocław już w niedzielę podejmie sąsiadów w tabeli - UKS Mickiewicza Kluczbork. Początek meczu o godzinie 18:00.

W poprzedni weekend wznowiliśmy rozgrywki po krótkiej przerwie świątecznej. Niestety nasz wyjazd do stolicy Małopolski nie okazał się zbyt udany. Przegraliśmy 1:3 z AZS-em AGH Kraków. Teraz dostajemy szansę rehabilitacji na własnym podwórku (nie mylić z polem).

Równa forma

UKS Mickiewicz Kluczbork to solidny zespół, który potrafi urywać punkty najmocniejszym drużynom w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Dotychczas drużyna z województwa opolskiego wygrała 9 meczów, a w 7 poniosła porażkę. 5 z tych zwycięstw Mickiewicz odniósł we własnej hali, a 4 na wyjazdach. Wśród drużyn, które nie znalazły sposobu na kluczborczan, są m.in. Lechia Tomaszów Mazowiecki (dwie porażki: u siebie i na wyjeździe), MCKiS Jaworzno, czy AZS AGH Kraków.

Liderami zespołu z Kluczborka są: para przyjmujących Artur Pasiński (204 punkty – 10. miejsce w lidze) i Dawid Bułkowski (najwięcej statuetek MVP w lidze – 6), atakujący Łukasz Owczarz (203 punkty – 12. miejsce) oraz środkowy Jakub Lewandowski (49 bloków punktowych – 1. miejsce w lidze). Pasiński jest też najlepiej serwującym zawodnikiem w lidze. Przyjmujący Mickiewicza posłał już 41 asów w tym sezonie.

Powtórzyć wynik z pierwszej rundy

W tym sezonie graliśmy już z naszym niedzielnym rywalem. W 4. kolejce pojechaliśmy do Kluczborka i przywieźliśmy stamtąd 3 punkty po dość łatwym zwycięstwie 3:0. Najlepiej punktującymi zawodnikami w naszym składzie byli Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek (po 13) oraz Błażej Szymeczko (12). Nasz środkowy zdobył też statuetkę MVP meczu.

Od tamtego czasu minęło jednak sporo czasu, a gra Mickiewicza wygląda zupełnie inaczej. Nasi przeciwnicy plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów. My mamy dwa punkty mniej. Zwycięstwo za pełną pulę pozwoliłoby nam przegonić rywali z Opolszczyzny.

Początek meczu już w niedzielę o 18:00 w Hali Orbita. Mamy nadzieję, że tłumnie pojawicie się, by dopingować KFC Gwardię Wrocław. Okazja ku temu jest wyśmienita, bowiem cały dochód z biletów zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Więcej o naszym zaangażowaniu w WOŚP możecie przeczytać w poprzednim artykule. Zapraszamy!

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!