AKTUALNOŚCI

Potwierdzić domową dominację

Już w niedzielę zagramy kolejny mecz w Hali Orbita. Do Wrocławia przyjedzie APP Krispol Września. W pierwszej rundzie pokonaliśmy wielkopolski zespół bez większych problemów. Czy tym razem będzie podobnie? Początek meczu o 18:00.

Przed tygodniem zakończyła się nasza seria trzech wygranych z rzędu. Przegraliśmy ze Stalą Nysa, choć postawiliśmy liderowi naprawdę twarde warunki. Teraz chcemy rozpocząć nową serię zwycięstw. Spotkanie z Wrześnią jest ku temu idealną okazją.

Sąsiedzi w tabeli

W grze o 8 miejsc w play-offach wciąż jest 10 drużyn. Choć zarówno KFC Gwardia Wrocław, jak i APP Krispol Września są blisko zagwarantowania sobie miejsca w rundzie finałowej, każda z nich musi ciągle zbierać punkty.

My jesteśmy w lepszej sytuacji, bo mamy na koncie 35 punktów. Pomimo tego, że znajdujemy się na 6. miejscu w tabeli, zwycięstwo za pełną pulę może nam dać nawet 2. lokatę. Klub z Wrześni znajduje się tylko pozycję niżej, ale traci do nas 3 punkty.

Zespół z Wielkopolski to bardzo solidna organizacja, która w dwóch poprzednich sezonach finiszowała na 3. miejscu 1. ligi. Choć tym razem będzie im trudno powtórzyć ten wynik, przed meczem z nimi nie można sobie dopisywać punktów.

Września punktuje przede wszystkim z niżej notowanymi drużynami. Zdołali oni jednak pokonać w tym sezonie m.in. LUK Politechnikę Lublin i BBTS Bielsko-Biała. Mieliby oni pewnie na koncie nieco więcej punktów, ale zanotowali ostatnio serię czterech spotkań wyjazdowych, podczas której przegrali trzy kolejne mecze. Przełamanie nastąpiło dopiero w ostatniej kolejce. Września pokonała u siebie KPS Siedlce 3:0.

Powtórzyć wynik z pierwszej rundy

W pierwszym meczu wygraliśmy z APP 3:1. Najlepszym zawodnikiem tamtego meczu został Łukasz Lubaczewski, którego teraz zabraknie w naszym składzie. Dobry mecz zagrał wtedy też Marcel Gromadowski. Liczymy, że nasz bombardier zagra co najmniej równie dobrze w domowym pojedynku. Na pewno będziemy potrzebować jego punktów.

Duże nadzieje wiążemy też z występem Peetu Mäkinena. Fin w meczu ze Stalą dostał szansę debiutu i pokazał się z naprawdę dobrej strony. W pojedynku z APP Krispolem nasz nowy przyjmujący będzie musiał wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów.

Zespół z Wielkopolski w ostatnich tygodniach też był osłabiony brakiem jednego ze swoich liderów. W trzech poprzednich meczach nie grał Filip Frankowski. Przyjmujący APP doznał urazu stawu skokowego i pauzował. Trener Marian Kardas mówił już przed meczem z Siedlcami, że Frankowski może wrócić, ale nie było go w kadrze meczowej. Nie wiadomo jeszcze, czy 29-latek zagra przeciwko nam.

Decydujące mecze sezonu zasadniczego

KRISPOL 1. Liga wkracza w decydującą fazę. Przed nami pozostało 6 meczów. Trzy najbliższe zagramy z wymagającymi rywalami, kolejno z APP Krispol Wrześnią, Lechią Tomaszów Maz. i BBTS-em Bielsko-Biała (wyjazd). Ostatnie trzy mecze to pojedynki z zespołami z dołu tabeli: Exact Systems Norwidem Częstochowa, KPS-em Siedlce oraz SPS-em Chrobry Głogów.

Punktować musimy w każdym z nich, ale to właśnie najbliższe mecze pokażą, na co nas naprawdę stać. W każdym z tych meczów zagramy o pełną pulę i w żadnym z nich nie będziemy bez szans. Pierwszym krokiem w drodze na szczyt jest APP Krispol Września. Początek spotkania już w niedzielę (09.02) o 18:00 w Hali Orbita.


Kluczowe serie

  • KFC Gwardia wygrała 3 ostatnie mecze u siebie
  • APP Krispol Września przegrała 3 ostatnie mecze na wyjeździe
  • KFC Gwardia wygrała dwa ostatnie mecze z Wrześnią
  • KFC Gwardia w każdym meczu u siebie w tym sezonie wygrywała co najmniej 2 sety

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!