AKTUALNOŚCI

Powołani! Ogromna szansa pary Zdybek-Lewandowski

Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski zostali powołani na zimowe zgrupowanie reprezentacji Polski, które odbędzie się w Zakopanem. Eksportowa para Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB to zdobywcy mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej.

Powołanie do kadry Polski to wspaniałe uczucie i po części spełnienie dziecięcych marzeń. Po to się trenuje, żeby móc trafić do elitarnej grupy w danym sporcie – podkreśla Paweł Lewandowski.

Duet Zdybek – Lewandowski ma za sobą bardzo udany rok. Plażowi Gwardziści oprócz zdobycia mistrzostwa Polski, mieli okazję rywalizować w czterogwiazdkowym turnieju z cyklu World Tour, który odbył się w Brazylii. – To dopiero początek. Dzięki zgrupowaniu dowiemy się jak wygląda reprezentacja. Na ten moment chcemy się bardzo dobrze zaprezentować i spróbować utrzymać w kadrze – dodaje Lewandowski.

Dumy nie kryje także prezes Chemeko-System Gwardii Wrocław, Łukasz Tobys. Jak podkreśla powołanie dla Zdybka i Lewandowskiego to dowód na to, że warto było postawić na siatkówkę plażową. – Powołanie Kuby i Pawła odbieramy jako naturalną kolej rzeczy. Są mistrzami Polski, więc podziękowania dla związku, że zwrócił na nich uwagę i dostaną zasłużoną szansę. Na pewno z tej szansy skorzystają. Tak jak mówiliśmy na początku – Kuba i Paweł mają potencjał by wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich. Jestem przekonany, że wywalczą sobie miejsce w kadrze narodowej – zaznacza Tobys.

Prezes dodaje, że siatkówka plażowa nie mogłaby się rozwijać bez odpowiedniego wsparcia. – Dla klubu i partnerów jest to podsumowanie pracy wykonanej w tym roku. To taka wisienka na torcie, jeśli chodzi o zaangażowanie w ten projekt. To pierwszy raz, kiedy para spoza kadry seniorskiej dostaje szansę w drużynie narodowej. Dziękujemy PZPS-owi za wsparcie, bo Kuba i Paweł pojadą na zgrupowanie jako nasi zawodnicy, ale będą reprezentować nasz kraj – mówi Łukasz Tobys.

Zgrupowanie rozpocznie się 4 stycznia. To pierwszy raz, kiedy Jakub Zdybek i Paweł Lewandowski będą mogli zaprezentować swoje umiejętności trenerowi Grzegorzowi Klimkowi. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!