AKTUALNOŚCI

Pracowity weekend GWR Academy

Siatkarze grup młodzieżowych mają mocne otwarcie września. W drugi weekend rozjeżdżają się w dwa duże, polskie miasta. Arenami zmagań będą Poznań oraz Kraków. Łącznie zagrają trzy zespoły Gwardia Wrocław Academy.

W pierwszym przypadku mowa o Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski młodzików. Drużyna już pod wodzą trenera Marcina Sobusiaka, zagra w Poznaniu, gdzie bez wątpienia, Gwardzistów czeka spore wyzwanie. Brązowi medaliści w województwie zmierzą się z gospodarzami, Enea Energetykiem, MOS Wola Warszawa i SMS Spartą Kraków. Do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny. Młodzicy będą grali w hali przy ulicy Spychalskiego, przy tzw. Poznańskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji.

Na pewno będziemy chcieli powalczyć z rywalami z Poznania i Krakowa. Fakt faktem, najmocniejszy w stawce jest zespół z Warszawy, mający w swoim składzie reprezentantów młodzieżowej kadry, a dodatkowo, w większości, to siatkarze powyżej dwóch metrów wzrostu. Pojechaliśmy jednak po to, żeby zebrać bezcenne doświadczenie. Ono może zaprocentować w przyszłości. Będziemy grać o swoje – mówi trener Sobusiak.

Sobota – 12 września
10:00 Enea Energetyk Poznań – SMS Sparta AGH Kraków
12:00 GWR – UMKS MOS Wola Warszawa
17:00 SMS Sparta AGH Kraków – UMKS MOS Wola Warszawa
19:00 Enea Energetyk Poznań – GWR

Niedziela – 13 września
10:00 GWR – SMS Sparta AGH Kraków
12:00 UMKS MOS Wola Warszawa – Enea Energetyk Poznań

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla firmy Pneumat., która wsparła wyjazd naszych młodzików na turniej 1/2 MP. Warto podkreślić, że to partner, który wspierał m.in. w sezonie 2019/20 seniorski zespół, co jeszcze bardziej unaocznia, jak silne więzi ma gwardyjska siatkówka.

W Krakowie zagrają za to dwa zespoły GWR Academy. Turniejem Wawelskiego Smoka będzie sprawdzianem dla drużyn prowadzonych przez Tomasza Barańskiego (kadeci) oraz Roberta Wachułę (młodzicy). Co ciekawe, w poprzedniej edycji Gwardziści sięgnęli po końcowy triumf, pod wodzą trenera Barańskiego. Tym razem wrocławski zespół będzie traktował turniej w Krakowie, jako etap przed rozgrywkami półfinałowymi, które już w kolejny weekend w… Poznaniu.

Trzeci rok z rzędu gramy w tym turnieju i muszę przyznać, że są to bardzo dobre przygotowania do sezonu. Teraz trafiło się, że będziemy w Krakowie tuż przed półfinałami kadetów. Brakuje nam kilku siatkarzy, chociażby Kamila Szymendery, Tytusa Nowika, czy Oskara Pieknika. Ale radzimy sobie i to też będzie okazja, żeby sprawdzić innych, którzy również mają swoje sportowe aspiracje. Do tego zespół Roberta, młodzicy, który chcą pograć na takim turnieju, sprawdzić się. Wawelski Smok, to idealna sposobność do tego – mówi Tomasz Barański.

Kadeci zagrają w grupie A, rywalizując z: SMS Sparta AGH Kraków, MOS Wola Warszawa oraz LTS Feniks Leżajsk. Z tymi ostatnimi, młodzi Gwardziści zaczną rywalizację, o godzinie 9:30. O 13:00 spotkanie z SMS Sparta AGH, a 16:30, starcie z MOS Wola. Wszystkie mecze będą rozgrywane w tzw. Małej Hali TAURON Arena. Mowa o spotkaniach sobotnich. W niedzielę przewidziana jest rywalizacja półfinałowa oraz o poszczególne lokaty poza czwórką, na koniec turnieju.

Młodzicy będą walczyć w większej grupie. Sobotni początek o 11:15, od meczu z reprezentacją Polski U-15. Następnie SMS Sparta AGH Kraków (16:30) i AKS Resovia Rzeszów (18:15). W niedzielę o 9:30 rywalizacja z UKS 22 Kraków, a następnie z KS Metro Warszawa, o 11:15. W przypadku młodzików miejscem rozgrywania spotkań będzie krakowski ZSOS nr 2.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!