AKTUALNOŚCI

Przedłużyć zwycięską serię. Zawalski: “Apetyt rośnie w miarę jedzenia”

Gwardziści mają za sobą niezwykle udany początek sezonu, a po zwycięstwie nad zespołem Olimpii Sulęcin wracamy do wrocławskiej Hali Orbita i w ramach trzeciej kolejki podejmiemy zespół SMS PZPS Spała.

Podopieczni Dawid Maruka sezon otworzyli od dwóch wygranych meczów, a w ostatniej kolejce szybko zdominowali zespół z Sulęcina. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Kamil Maruszczyk, który utrzymywał skuteczność w ataku na poziomie 50% i ostatecznie wybrany został najlepszym zawodnikiem meczu. Jednak, podobnie jak w meczu z Mickiewiczem Kluczbork, wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej stron, a dwie wygrane na otwarcie sezonu spowodowały, że Gwardziści zajmują fotel lidera TAURON 1.Ligi. “Cieszy fakt, że wygrywamy, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Lider w tabeli na ten moment o niczym nie świadczy. Chcemy się rozwijać i grać coraz lepszą siatkówkę. Myślę, że naszym celem na ten moment jest wygrywanie każdego kolejnego spotkania, nie zważając na kolejność w tabeli” – mówi Bartłomiej Zawalski. 

Dwa wygrane mecze i wysokie miejsce w tabeli budują pewność siebie naszej drużyny, jednak niejednokrotnie liga pokazała, że każdy zespół może wygrać z każdym, więc z pokorą pracujemy dalej by nasza seria zwycięstw trwała jak najdłużej. “Do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. Liga jest mocna, każdy przeciwnik prezentuje inną siatkówkę. Dwie wygrane nas zdecydowanie nie satysfakcjonują, chcemy więcej” – dodaje nasz środkowy. 

W ramach trzeciej kolejki do Hali Orbita przyjedzie SMS PZPS Spała, w historii naszych dotychczasowych spotkań ze spalskim zespołem mierzyliśmy się cztery razy i czterokrotnie wychodziliśmy z tych starć zwycięsko, choć nigdy nie były to “łatwe” mecze. Dla Gwardzistów sobotni pojedynek będzie trzecim w sezonie, natomiast dla podopiecznych Sebastiana Pawlika będzie to inauguracja rozgrywek. Przygotowanie do meczu utrudnia fakt, że nie do końca jasne jest jakim składem ostatecznie do stolicy Dolnego Śląska przyjadą rywale – wiemy na pewno, że wśród zgłoszonych zawodników jest wychowanek Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, Wiktor Przybyłek. Jak podkreślają sami Gwardziści w tym meczu kluczowa będzie koncentracja na własnej grze. “Sądzę, że Spała to młody, ambitny i waleczny zespół, grający na fantazji. Ta mieszanka może skutkować wymagającym spotkaniem. Natomiast w tym meczu najważniejsze będzie skupienie się na naszej grze. Jeżeli uda nam się utrzymać poziom koncentracji i skuteczności na który nas stać to powinniśmy cieszyć się ze zwycięstwa” – ocenił Bartłomiej Zawalski. 

Mecz SMS PZPS Spała rozegrany zostanie 1 października o 17:00 w Hali Orbita, a bilety dostępne są w serwisie eventim.pl lub w kasie biletowej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!