AKTUALNOŚCI

Przygotowania rozpoczęte

Punktualnie o 12 w Calypso Fitness przy ulicy Tęczowej we Wrocławiu rozpoczęły się przygotowania siatkarzy KFC Gwardia. Sztab szkoleniowy miał do dyspozycji 13 z 14 zawodników. Nieobecny był jedynie Tytus Nowik, przebywający na zgrupowaniach reprezentacji Polski U-18.

Operacja "Sezon 2020/21" rozpoczęta ???

Opublikowany przez KFC Gwardia Wrocław Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Gwardziści do wspólnego trenowania wrócili po kilku miesiącach przerwy. Mowa o większej grupie, jak bowiem wiadomo, funkcjonujemy w rzeczywistości sparaliżowanej przez COVID-19. Po przerwanym sezonie 2020/21, trener Krzysztof Janczak – kiedy pojawiła się taka możliwość i zmniejszyły obostrzenia – przygotowywał część siatkarzy, ćwiczących w małych grupkach. Teraz jednak, pojawiła się już prawie cała drużyna, która będzie walczyła o punkty w sezonie 2020/21 w TAURON 1. Lidze Mężczyzn.

Premierowe spotkanie zespołu KFC Gwardia w Calypso Fitness rozpoczęło się od kilku zdań organizacyjnych, zarówno ze strony trenera Janczaka, jak i dyrektor operacyjnej klubu, Igi Łyczby. Warto również podkreślić obecność prezesa Łukasza Tobysa. Szef KFC Gwardia poza ostatnim głosem w części organizacyjnej, życzył również powodzenia całej drużynie, zarówno w okresie przygotowawczym, jak i późniejszej, ligowej rywalizacji. Tym bardziej spoglądając na ostatnie, niepokojące okoliczności, gdzie zachorowania na COVID-19 pojawiły się w siatkarskim świecie – w Gdańsku oraz Zawierciu.

Po części organizacyjnej, siatkarze i sztab szkoleniowy zabrali się do pracy. Został przedstawiony harmonogram treningowy, zajęcia podzielono na kilka części. Siatkarze KFC Gwardia spędzili ze sobą ładnych kilka godzin, mocno wchodząc – już od samego początku – do zawodowych obowiązków. Te we Wrocławiu spełniać będą stosunkowo krótko, bo do… najbliższego czwartku. Gwardziści wyruszają bowiem na obóz do Borowic, gdzie będą pracować do 15 sierpnia. Tam zapowiada się najbardziej intensywny czas, który powinien być fundamentem pod dalsze tygodnie przygotowań. Gry sparingowe siatkarze KFC Gwardia rozpoczną w ostatnim tygodniu sierpnia.

Harmonogram przygotowań KFC Gwardia

06-15.08 – obóz w Borowicach
25-26.08 – dwumecz z Cuprum Lubin (prawdopodobnie oba wyjazdowe)
29-30.08 – turniej we Wrześni, rywale: STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork, Krispol Września
31.08-01.09 – turniej w Miliczu, rywale: gospodarze (II liga) + zespoły pierwszoligowe
05-06.09 – turniej w Sulęcinie, rywale: Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, zespół z Niemiec
10-11.09 – turniej w Libercu (Czechy), rywalami pięć zespołów zagranicznych (poza czeskimi, z Austrii i Niemiec), także gospodarze, VK Dukla Liberec.
18-19.09 – mecz sparingowy w Hali Orbita (rywal pierwszoligowy) 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!