AKTUALNOŚCI

Przywitanie z Halą Orbita

Na niespełna dwa tygodnie przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek, siatkarze Gwardii Wrocław zagrają w Hali Orbita. Zamiast planowanego wyjazdu do Czech, do stolicy Dolnego Śląska przyjedzie czeski zespół VK Ostrava.

We Wrocławiu w piątek i sobotę rozegrany zostanie polsko-czeski dwumecz. Co prawda początkowo Gwardziści mieli pojechać na turniej do Liberca, ale plany pokrzyżowała sytuacja związana z COVID-19. Jeszcze przed wyjazdem Gwardii do Wrześni pojawiły się informacje, że niektóre zespoły z Czech zostały zdziesiątkowane przez epidemię. Aby ograniczyć ryzyko do minimum, ostatecznie podjęto decyzje, żeby nie spotykać się na turnieju z udziałem większej liczby drużyn. Mając jednak do dyspozycji wolny termin, Gwardzistom zależało na rozegraniu jakiegokolwiek pojedynku. Jak się okazało, terminowo udało się poukładać to tak, że wrocławianie, u siebie, zagrają z zagranicznym przeciwnikiem.

Siatkarze VK Ostrava po zwycięstwie w turnieju w Andrychowie

Do Wrocławia przyjedzie czeski ekstraklasowiec, VK Ostrava. Drużyna, która nie tak dawno brała udział w turnieju Andrychowie, zajmując pierwsze miejsce. Czesi ograli 3:1 zespół AZS AGH Kraków oraz 3:0 MCKiS Jaworzno, czyli drużyny z TAURON 1. Ligi. Teraz siłę niedawnego, brązowego medalisty czeskiej ligi (2019), przetestują Gwardziści. W drużynie trenera Jana Vaclavika znajdzie się polski akcent, na pozycji rozgrywającego w składzie jest Sebastian Matula (ostatnio Stal Nysa). Warto też dodać, że za rozegranie w Ostrawie odpowiadał też w przeszłości… Mateusz Biernat (lata 2016-18).

Dla Gwardzistów będzie to dziesiąty i jedenasty w kolejności mecz sparingowy, który zagrają w okresie przygotowawczym. Za plecami drużyna trenera Krzysztofa Janczaka ma przegrany dwumecz z Cuprum w Lubinie, wygrany turnieje we Wrześni i Miliczu oraz drugą lokatę w Sulęcinie. Z VK Ostrava wrocławianie zagrają w piątek o 18:00 i w sobotę, w okolicach 12:15. Co istotne dla zainteresowanych pojedynkami w Hali Orbita, oba mecze są zamknięte zarówno dla kibiców, jak i przedstawicieli mediów – ze względów bezpieczeństwa tuż przed startem sezonu. Warto bowiem zauważyć, że VK Ostrava rozgrywki czeskiej ekstraklasy rozpoczyna już 20 września. Gwardziści startują dwa dni później…

Oba mecze będą jednak transmitowane na FB Gwardii Wrocław. Co ciekawe, pierwszego dnia obie drużyny zagrają piłkami Mikasa (obowiązujące m.in. w TAURON 1. Lidze), za to drugiego królować będzie Gala (piłki tej firmy funkcjonują w czeskich rozgrywkach).

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!