AKTUALNOŚCI

Pucharowo ze Świdnikiem

W poniedziałek rozlosowano pary 1. rundy Pucharu Polski sezonu 2020/21. Los nie oszczędził siatkarzy eWinner Gwardia Wrocław. Na początek pucharowej przygody daleka wyprawa do beniaminka ze Świdnika. Spotkania pierwszej rundy krajowego pucharu zaplanowano na 21 października.

O pechu można mówić głównie z tego względu, że niektórzy pierwszoligowcy… uniknęli konieczności grania na tym etapie rozgrywek. W tym gronie są m.in. BKS Visła Bydgoszcz, LUK Politechnika Lublin, czy Olimpia Sulęcin. Ten ostatni zespół to potencjalny przeciwnik w drugiej rundzie Pucharu Polski, o ile Gwardziści rozprawią się z rywalem ze Świdnika. Zespół eWinner Gwardia był rozstawiony w losowaniu.

Na środowy mecz (21 października) wrocławska drużyna będzie miała do przejechania przeszło 530 kilometrów. Los chciał, że tą samą podróż kilka dni wcześniej będą musieli zaliczyć siatkarze ze Świdnika, rywalizując o ligowe punkty we Wrocławiu (piątek, 16 października). Pozostałymi drużynami w 1. rundzie Pucharu Polski są: wspomniane BKS Visła, LUK Politechnika, Olimpia, obrońcy trofeum BBTS Bielsko-Biało oraz drugoligowe, Tubądzin Volley Sieradz i STALPRO Błyskawica Szczecin.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!