AKTUALNOŚCI

Rafał Jarząbski wraca do Gwardii Wrocław

Po latach do Gwardii Wrocław wraca Rafał Jarząbski, którego wrocławskiej publiczności chyba nie trzeba przedstawiać. Przez lata związany był z ekstraklasowym zespołem Gwardii, a w późniejszym okresie grał w II Lidze. Teraz Rafał Jarząbski pracuje z młodzieżą w UKS Koral Wrocław, a od nowego sezonu zasili sztab trenerski Chemeko-System Gwardii Wrocław w roli asystenta Dawida Murka.

Rafał Jarząbski przez lata był zawodnikiem Gwardii Wrocław na różnych szczeblach rozgrywkowych, a teraz zasili nasz sztab trenerski. “Rafał przez większość swojej kariery zawodniczej związany był z Gwardią Wrocław, z którą występował na każdym poziomie rozgrywek. Można powiedzieć, że historię tego Klubu zna jak mało kto. Dlaczego sięgamy właśnie po takich ludzi? Dla popularnego Jarząbka barwy tego Klubu są czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Ciekawie jest również ze strony trenerskiej. Mimo młodego wieku, Rafał posiada już doświadczenie w roli szkoleniowca, na różnych poziomach szkolenia. Tegoroczny sukces (Mistrz Polski!) z zespołem młodzików UKS Koral pokazał, jak wiele ciężkiej pracy i cierpliwości wkłada w swoje działania. Tacy ludzie zasługują na swoją szansę. Mocno wierzę w nasz nowy duet trenerski. Witaj ponownie w Gwardii, powodzenia” – mówi prezes Łukasz Tobys. 

Rafał Jarząbski wiele lat stanowił o sile zespołu z Suwałk, skąd w 2003 roku przeniósł się do Wrocławia zasilając szeregi plusligowej Gwardii. Przez lata Rafał Jarząbski związany był również między innymi z zespołem Stali Nysa, a po latach wracając do Wrocławia Rafał Jarząbski był już nie tylko zawodnikiem, ale również drugim trenerem zespołu, który grał w II Lidze. Obecnie asystent Dawida Murka na co dzień pracuje z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 50 oraz z zespołami UKS Koral Wrocław, a ostatnio poprowadził młodych siatkarzy do Mistrzostwa Polski młodzików, wszystkie te role Rafał Jarząbski będzie łączył z pracą w Chemeko-System Gwardii Wrocław. “Propozycja od początku była bardzo ciekawa i przede wszystkim zaskakująca dla mnie. Bardzo mi miło, że pomyślano o mojej osobie. Trochę jednak musiałem się nad tym zastanowić, ponieważ na co dzień pracuję w szkole podstawowej nr 50 i UKS Koral Wrocław i nie wchodziła w rachubę rezygnacja z pracy. Postanowiłem spróbować pogodzić obie rzeczy, a czas pokaże jak to wszystko, uda się poukładać. Mam nadzieję, że będę przydatny i tam i w Gwardii. Pochwalę się, że byłem już grającym drugim trenerem Gwardii, współpracując z moim mentorem i przyjacielem z UKS Koral Tomkiem Pajorem, kiedy to Gwardia grała w drugiej lidze. Trochę czasu od tej pory minęło, a ja wracam w roli już tylko trenera i na wyższy poziom. Gwardia zawsze była mi bliska, bo tu zacząłem swoją seniorską przygodę” – mówi Rafał Jarząbski, który jednocześnie nie kryje radości ze współpracy z Dawidem Murkiem. “Jestem przekonany, że to będzie fajna współpraca. Kiedyś oglądałem Dawida w telewizji, dziś staniemy obok siebie ze wspólnym celem. Obserwując Dawida, widziałem wulkan energii, co też po trochu charakteryzuje mnie jako trenera. Także może być wesoło” – dodaje drugi szkoleniowiec Chemeko-System Gwardii Wrocław.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!