AKTUALNOŚCI

Peetu Makinen nowym zawodnikiem KFC Gwardii Wrocław!

Reprezentant Finlandii wzmacnia naszą drużynę!

Od kilku dni na naszych mediach społecznościowych pojawiały się enigmatyczne wpisy w języku fińskim. Dziś możemy oficjalnie potwierdzić, że Peetu Mäkinen, reprezentant Finlandii, wzmocnił skład KFC Gwardii.

Choć ostatnie mecze były dla nas udane, zdajemy sobie sprawę, że nasz skład wciąż może być silniejszy i bardziej konkurencyjny. Właśnie po to sprowadziliśmy nowego przyjmującego do KFC Gwardii Wrocław.

Reprezentant Suomi

Peetu Mäkinen urodził się 19 sierpnia 1995 roku w fińskim Rovaniemi. Mierzy on 200 cm wzrostu. 24-letni przyjmujący karierę zaczynał w Napapiirin Palloketut. W ojczyźnie występował jeszcze w Perungan Pojat, VaLePa Sastamala i Team Lakkapää. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo ligi i krajowy puchar. Występował też w Lidze Mistrzów CEV. W 2019 roku został trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem Mestaruusliiga (pierwszym pośród przyjmujących). Pierwszą część sezonu 2019-2020 Peetu spędził w czeskim Euro Sitex Pribram. Nasz nowy przyjmujący rozwiązał jednak umowę z Czechami, by móc podpisać z nami umowę.

Mäkinen to także etatowy reprezentant Finlandii. W kadrze Suomi zadebiutował w 2016 roku, a w zeszłym sezonie był jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Tokio.

Pribam gra poniżej oczekiwań (14 punktów po 15 meczach daje 10. miejsce w czeskiej Extralidze), a Peetu nie dostawał zawsze szans na regularną grę w pierwszym składzie. M.in. przez to zdecydował się na zmianę otoczenia.

Wzmocnienie przed play-offami

KFC Gwardia Wrocław notuje ostatnio bardzo dobre wyniki. Po wygranej nad LUK Politechniką Lublin znaleźliśmy się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Były jednak mecze w ostatnich tygodniach, gdy brakowało nam mocy na pozycji przyjmującego. Peetu Mäkinen ma jeszcze wzmocnić rywalizację i podnieść poziom.

Jestem bardzo podekscytowany. Gra w Polsce była moim marzeniem. Nie oczekiwałem, że zdarzy się to tak szybko, ale jestem bardzo szczęśliwy z podpisania umowy tutaj. Ludzie są dla mnie bardzo mili, a ja już się czuję jak cześć rodziny. Myślę, że ten zespół ma naprawdę duży potencjał. Jeśli każdy będzie grał na swoim najwyższym poziomie, naprawdę możemy się bić o najwyższe laury. Już jesteśmy w czubie tabeli, więc myślę, że mamy naprawdę duże szanse w play-offach – powiedział Peetu Mäkinen po podpisaniu umowy.

Bardzo się cieszę, że Peetu Mäkinen trafił do naszego klubu. Od jakiegoś czasu szukaliśmy zawodnika na pozycji przyjmującego, który mógłby podnieść poziom sportowy i zwiększyć rywalizację w zespole. Mieliśmy okazję testować Peetu przez kilka dni. Zrobił na nas dobre wrażenie. Wierzę, że jego doświadczenie międzynarodowe, które nabrał w reprezentacji Finlandii, pomoże osiągnąć nam jeszcze wyższy poziom, a finalnie wyższe miejsce na koniec sezonu. Cieszę się też z tego, że Peetu bardzo szybko zaaklimatyzował się w drużynie, a chłopaki przyjęli go bardzo ciepło. Na pewno będzie on potrzebował trochę czasu, by poznać realia naszej ligi, ale jest zdrowy i w pełni gotowy do gry. Fin dobrze prezentował się też na treningach. Mamy więc nadzieję, że podjęliśmy słuszną decyzję, a Peetu Mäkinen dostarczy dużo radości nam i naszym kibicom – dodał dyrektor sportowy KFC Gwardii Paweł Siezieniewski.

Cieszymy się z zakontraktowania Peetu. To wciąż młody, ale już utytułowany i doświadczony zawodnik. Nasz nowy przyjmujący zdobywał już krajowe czempionaty oraz reprezentował Finlandię w meczach z najmocniejszymi reprezentacjami świata. Wierzymy, że z Peetu w składzie jesteśmy w stanie grać jeszcze lepiej i namieszać w fazie play-off – powiedział Łukasz Tobys, prezes naszego klubu.

Peetu będzie występował we wrocławskiej drużynie z numerem 48 na koszulce. Numer ten jest dla nas szczególny, bo właśnie w 1948 roku powstała sekcja siatkarska Gwardii. Nowa Odsłona to świeże podejście i pomysły organizacyjne, natomiast od początku podkreślamy, że bogata historia klubu jest dla nas niezwykle ważna. Numer 48 na koszulce jest na to najlepszym dowodem.

KFC Gwardia Wrocław kolejny mecz rozegra w sobotę. Nasza ekipa na wyjeździe zmierzy się ze Stalą Nysa. Peetu Mäkinen jest w rytmie meczowym, więc być może już w spotkaniu z liderem dostanie szansę od trenera Janczaka. Początek meczu już jutro o 18:00.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!