AKTUALNOŚCI

Sparingi czas zacząć

Cztery lub pięć. Tyle gier kontrolnych przed startem ligowego sezonu jest w planach siatkarzy Gwardii Wrocław. Pierwszy sparing w najbliższy piątek, na terenie nyskiej Stali. Mecz w Hali "Nysa" będzie otwarty dla kibiców.

Gwardziści do startu sezonu przygotowują się od 29 lipca. Treningi dwa razy dziennie, spore obciążenie, ale i przekonanie – w pracę, która już na ligowych parkietach – ma dać pozytywny efekt. Wrocławski zespół w ostatnich dniach coraz częściej ma do czynienia z piłkami, co zwiastuje jedno – okres sparingowy i możliwość do sprawdzenia różnych wariantów gry.

– Do sparingów podchodzę szkoleniowo. Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że ten, kto wygrywa w meczach przed ligą, później ma w sezonie trudne życie. Ja przede wszystkim chce, żeby wszyscy mieli okazję pograć. Zaczynamy od wyjazdu do Nysy, sądzę, że zagramy tam 5-6 setów, żeby każdy miał okazję do złapania dwóch partii na boisku. To ważne na tym etapie, żeby zobaczyć, kto jak wygląda – mówi trener Krzysztof Janczak.

Siatkarze Gwardii do sezonu ligowego przygotowują się od 29 lipca

Mecz ze Stalą Nysa rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00. Zainteresowanych zapraszamy do Hali „Nysa”, mieszącej się przy ulicy Sudeckiej 23. Gwardyjscy kibice dobrze znają to miejsce z poprzedniego sezonu. Z drużyną trenera Krzysztofa Stelmacha przyszło rywalizować w fazie play-off. Stal to zresztą finalista 1. Ligi Mężczyzn z sezonu 2018/19. Co dalej? Na rozkładzie Gwardia ma jeszcze turniej we Wrześni (31.08-01.09) oraz 1-2 sparingi we Wrocławiu, tydzień przed startem rozgrywek. A przypomnijmy, Gwardziści pierwszy mecz ligowy zagrają w Jaworznie, w sobotę 14 września.

– Co do doboru rywali w sparingach, chcieliśmy grać z drużynami z 1. Ligi Mężczyzn. I to się uda. Na pewno mamy mecze ze Stalą, KPS Siedlce we Wrześni, powinniśmy też zagrać z Krispolem. Trzeba przetestować ustawienia, zobaczyć, gdzie mamy problem, a gdzie potencjał do działania i obierania dobrego kierunku. Taki to czas – kończy Janczak.

Link do wydarzenia na FB (klik)
Link do wydarzenia na FB (klik)

podziel się wpisem

zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

najnowsze wpisy

All articles loaded
No more articles to load
KFC GWR 1
Aktualności

Zgarnąć pierwsze zwycięstwo

Podpisanie umowy barterowej MPK-KFC Gwardia
Aktualności

MPK Wrocław gra z KFC Gwardia!

Bez tytułu
Media

Niespotykany partner w klubie siatkarskim

facebook

Zapisz się do newslettera!