AKTUALNOŚCI

Środkowi w komplecie. Pieknik z nowym kontraktem

Dla Oskara Pieknika sezon 2022/2023 będzie trzecim w barwach seniorskiej Gwardii Wrocław. Młody środkowy to wychowanek naszego klubu, który oprócz zmagań na pierwszoligowych parkietach wspierał naszą juniorską drużynę, która sięgnęła po brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów.

Oskar Pieknik to wychowanek Gwardii Wrocław, który w 2020 roku dołączył do pierwszoligowego zespołu uzupełniając skład środkowych. Dzięki swojej ciężkiej pracy na treningach i dobrej postawie na krótkich zmianach zadaniowych młody środkowy pozostał w składzie seniorskiej drużyny również na sezon 2021/2022. Podobnie będzie również w nadchodzącej odsłonie TAURON 1.Ligi, gdzie Oskar Pieknik dołącza do Bartłomieja Zawalskiego, Mateusza Sacharewicz oraz Bartosza Cedzyńskiego. “Poprzednie sezony dały mi doświadczenie oraz dużo umiejętności, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji, czuję że we Wrocławiu się rozwijam. Moim celem na nadchodzące rozgrywki jest pokazanie czego się nauczyłem dotychczas oraz dalsze nabywanie doświadczenia i umiejętności” – mówi Oskar Pieknik. 

Oskar Piknik to kolejny siatkarz naszej Akademii, który będzie stanowił o sile pierwszoligowego zespołu, wcześniej kontrakt przedłużył Tytus Nowik. Młody środkowy stale podnosi swoje umiejętności będąc wsparciem dla seniorskiej drużyny, a także dla naszych juniorów. “Oskar jest bardzo ważnym elementem zarówno grup młodzieżowych jak pierwszoligowego zespołu. Oskar nie bez powodu już trzeci sezon związany jest z pierwszoligowym zespołem – widzimy w nim potencjał i mocno dopingujemy – życze mu i trzymam kciuki aby miał jak najwięcej szans ogrywania się w meczach seniorskiej Gwardii” – mówi Dyrektor Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy, Mateusz Adamiak. Niezwykle cieszą nas sukcesy młodych siatkarzy, a z roku na rok kolejni młodzi adepci siatkówki wchodzą w skład drużyny, która walczy w TAURON 1.Lidze.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!