AKTUALNOŚCI

Szlakiem Gwardzisty dla zwierzaków

Dużo uśmiechu i radości przyniosła wizyta siatkarzy Gwardii we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. ZOO Wrocław, jako nasz partner, ugościł siatkarskich przedstawicieli, a goście – pojawili się ze szczególnymi prezentami. Smakołyki w postaci… tortów rybnych oraz tzw. enrichment, czyli prezentów, do zabawy dla fok. To efekt m.in. zbiórki pieniędzy z jednego z ligowych meczów w sezonie 2018/19.

Sezon 2018/19 był pierwszym, historycznym, w ramach współpracy KS Gwardia oraz ZOO we Wrocławiu. Zespół siatkarski, występujący w rozgrywkach pierwszoligowych, zamienił się bowiem – w zespół ambasadorów! Ambasadorów zwierzaków, żyjących we wrocławskim ZOO. Czternaście zagrożonych gatunków zwierząt, mieszkających w ZOO, od jesieni 2018 roku, mogło i może nadal liczyć na sportowe wsparcie. Zwierzęta „obecne” były na meczowych koszulkach każdego z zawodników na przestrzeni wszystkich ligowych meczów.

Przy szlaku Gwardzisty, cieszącym się dużym zainteresowaniem

Dodatkowo, akcenty KS Gwardia na terenie ZOO pozwalają zwiedzającym przejść „szlakiem Gwardzisty”, poznając tym samym zwierzęta, z którymi utożsamiają się wrocławscy siatkarze. Co ciekawe, maskotką klubową KS Gwardia, stał się „Gwarmiś”. Niedźwiedź polarny, który towarzyszył sportowej drużynie oraz jej kibicom, ciesząc w szczególności najmłodszych sympatyków siatkówki we Wrocławiu.

Torty rybne dla zadowolonych w pełni fok – prosto od KS Gwardia

Warto również dodać, że podczas ligowego meczu siatkarzy KS Gwardia, zbierane były fundusze na rzecz zwierzaków. Całkowity dochód z ligowego starcia play-off przeciwko Exact Systems Norwid Częstochowa został przekazany na rzecz podopiecznych ZOO we Wrocławiu. Zebrana kwota – a wrocławscy kibice na taką okazję, nie szczędzili grosza – pozwoliła na zakup potrzebnych „upominków”, które siatkarze KS Gwardia wręczyli podczas swojej wizyty w ogrodzie zoologicznym.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!