AKTUALNOŚCI

Szlifowania ciąg dalszy

Po turniejach we Wrześni i Miliczu, trzecia okazja do turniejowego grania dla Gwardzistów, nadarzy się w Sulęcinie. Na rozkładzie jazdy trzy spotkania do rozegrania, kolejno z: Bydgoszczą, Wrześnią i gospodarzami, STS Olimpią.

Warto przypomnieć, że wrocławski zespół ma za sobą cztery wygrane mecze, które z pewnością poprawiły nastroje kibicom. A jak wygląda sytuacja w samym zespole? Wydaje się, że przede wszystkim siatkarze i sztab szkoleniowy skupieni są na pracy. Wyniki gier sparingowych mają na tym etapie znaczenie drugorzędne. Każdy jednak lubi wygrywać i na pewno ważne, że nawet przy gorszej dyspozycji w Miliczu, Gwardziści potrafili wyjść obronną ręką z boiskowej rywalizacji.

Złapaliśmy trochę oddechu po tych trudniejszych, czterech dniach. W piątek też zrobiliśmy skrócony trening, bo w sobotę z samego rana ruszamy na turniej do Sulęcina i tam już pierwszego dnia zagramy dwa razy. Na pewno mieliśmy sporo materiału do analizy po turniejach we Wrześni i Miliczu. Wiemy, gdzie robiliśmy błędy i będziemy chcieli je wyeliminować. Sparingi mają tą szkoleniową wartość i chcemy wykorzystać maksymalnie ten czas. Fajnie, że spotkamy się z dwoma rywalami z ligi, z którymi jeszcze nie było okazji się mierzyć. Zobaczymy, w którym jesteśmy miejscu – mówi trener Gwardii, Krzysztof Janczak.

W ostatnim sparingu Gwardziści byli nieco zdziesiątkowani, ze względu na mniej i bardziej poważne dolegliwości zdrowotne. Do Sulęcina Gwardia jedzie jednak w pełnym składzie. Zabraknie jedynie Tytusa Nowika, który razem z reprezentacją U-18 rozpoczyna właśnie turniej mistrzostw Europy we Włoszech. W sobotę Polacy (w składzie również inny Gwardzista, Kamil Szymendera) zagrają o 20:00 z Czechami.

Trener ma plan na to, żebym jak najlepiej mógł pomóc drużynie podczas turnieju w Sulęcinie. Na szczęście moja kontuzja mięśnia w okolicach pięty, której doznałem w Miliczu, została odpowiednio szybko rozpoznana i dzięki pomocy naszego fizjoterapeuty, Filipa Zająca, liczę, że wesprę drużynę na boisku. Mam taką nadzieję – mówi przyjmujący Gwardii, Krzysztof Gibek.

Relacje ze spotkań sulęcińskiego turnieju będą dostępne, zgodnie z tradycją, na naszych kanałach społecznościowych. Warto dodać, że w przypadku niedzielnego spotkania z STS Olimpią Sulęcin, niezależnie od wyniku po trzech partiach, trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów.

Mecze będą rozgrywane w hali I LO w Sulęcinie, a wstęp na turniej jest darmowy. Jak jednak wiadomo, trzeba postępować zgodnie z zasadami obostrzeń związanych z COVID-19.

Harmonogram Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina

Sobota, 05.09.
11:00 – STS Olimpia Sulęcin – Krispol Września
13:00 – Gwardia Wrocław – BKS Visła Bydgoszcz
17:00 – Gwardia Wrocław – Krispol Września
18:30 – STS Olimpia Sulęcin – BKS Visła Bydgoszcz

Niedziela, 06.09.
11:00 – BKS Visła Bydgoszcz – Krispol Września
13:00 – Gwardia Wrocław – STS Olimpia Sulęcin

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!