AKTUALNOŚCI

TAURON zostanie Partnerem Tytularnym Akademii Gwardii Wrocław!

TAURON Gwardia Wrocław Academy – tak nazywać się będzie wrocławska kuźnia siatkarskich talentów. Do grona partnerów akademii dołączy Grupa TAURON, która jest jednym z największych mecenasów polskiej siatkówki i liderów w zakresie działań społecznej odpowiedzialność biznesu.

W poniedziałek w sali konferencyjnej stadionu Tarczyński Arena odbyła się specjalna konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Gwardii zapowiedzieli rozpoczęcie współpracy z firmą TAURON.

TAURON wspiera polską siatkówkę od wielu lat tak na poziomie rozgrywek mistrzowskich, jak i amatorskim czy młodzieżowym. Liczymy, że dzięki naszemu wsparciu z wrocławskiej kuźni talentów wyrosną następcy dzisiejszych mistrzów, zachwycających swoją grą kibiców na całym świecie. Inwestycje w sportowyrozwój młodzieży postrzegamy, jako jedno z podstawowych zadań społecznej odpowiedzialności biznesu – wyjaśnia Paweł Szczeszek, prezes Grupy TAURON.

Swojej radości z podpisanego listu intencyjnego nie krył prezes klubu z Dolnego Śląska Łukasz Tobys. – To zdecydowanie przełomowy moment dla naszej akademii i całego klubu! Bez wsparcia zewnętrznego trudno byłoby nam wznieść akademię na kolejny poziom. Tak mocny partner, jakim niewątpliwie jest firma TAURON przyspieszy rozwój klubu i pozwoli spokojnie myśleć o przyszłości. Cieszę się, że nasza praca jest doceniana, że nie musimy już wyłącznie sami kreować marki Gwardii Wrocław.

Dziś w ramach Akademii Gwardii Wrocław prowadzone jest siedem drużyn, grających w rozgrywkach ligowych – drużyna młodzików, dwie drużyny juniorów młodszych, dwa zespoły juniorów oraz zespół rywalizujący w I Lidze Dolnośląskiej. Dodatkowo trenerzy akademii prowadzą grupy naborowe, gdzie trenują dzieci już od 8 roku życia, a w sumie w sercu Dolnego Śląska swoje siatkarskie umiejętności doskonali ponad 150 młodych adeptów sportu. Co roku młodzi przedstawiciele Gwardii meldują się w finałach Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych.W tym miejscu chciałbym podziękować Grupie TAURON za ogromne zaufanie oraz za to, że firma tastawia na społeczną odpowiedzialność w biznesie i z przytupem wejdzie na wrocławski rynek sportu. Jestem pewny, że ta współpraca zaowocuje kolejnymi sukcesami oraz projektami naszej akademii i będzie inspiracją dla innych. Wspólnie udowodnimy jak powinna wyglądać synergia pomiędzy biznesem, a sportem i co najważniejsze wykreujemy przyszłych reprezentantów Polskidodaje prezes Łukasz Tobys.

TAURON to  największy dostawca energii elektrycznej w Polsce, od lat firma angażuje się w działania i przedsięwzięcia ważne społecznie. TAURON to także jeden z największych mecenasów siatkówki w Polsce – firma wspiera rozgrywki ligowe, pozostając partnerem tytularnym pierwszej ligi czy rozgrywek o Puchar Polski.

Od lat w stolicy Dolnego Śląska budowana jest siatkarska kuźnia talentów, a młodzi zawodnicy z powodzeniem stanowią o sile młodzieżowych reprezentacji Polski czy drużyn ligowych. Dziś, tylko w barach seniorskiej Gwardii Wrocław, z dumą można obserwować Tytusa Nowika i Marcela Chmielewskiego, który zadebiutuje niebawem w reprezentacji U-21. – Współpraca z tak silnym partnerem jak TAURON, który jest rozpoznawalnym mecenasem siatkówki w Polsce da nam stabilność i zabezpieczenie w najbliższym sezonie. Ten duży krok w rozwoju Akademii Gwardii Wrocław pozwoli nam się skupić na stricte sportowo – organizacyjnych aspektach, a to z pewnością przełoży się na rozwój sportowy wrocławskiej młodzieży. Mam nadzieję, że dzisiejsza konferencja jest początkiem długoletniej współpracy, dzięki której gwardyjska akademia stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dla kolejnych pokoleń młodych siatkarzy i z dumą będziemy mogli reprezentować Wrocław jak i Dolny Śląsk w walce o medale Mistrzostw PolskimówiMateusz Adamiak, dyrektor Akademii.

Wśród zaproszonych na konferencję prasową gości znalazł się m.in. Ryszard Czarnecki – Prezes Fundacji Polska Siatkówka oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego, który już od kilku lat skutecznie wspiera działania Gwardii Wrocław.To ważny dzień dla siatkówki we Wroclawiu i dla siatkówki młodzieżowej w Polsce: oto tytularny lub strategiczny sponsor trzech siatkarskich lig oraz Pucharu i Superpucharu Polski kobiet i mężczyzn podejmuje współpracę z klubem,który świetnie pracuje z młodzieżą o czym świadczą medale i czołowe miejsca w Mistrzostwach Polski juniorów oraz medaliści Mistrzostw Europy z reprezentacją Polski. Sponsorować siatkówkę profesjonalną w Polsce jest znacznie łatwiej ze względu na zwrot medialny. Ci którzy wspierają siatkę młodzieżową budują natomiast mocne fundamenty pod przyszłe sukcesy Biało-Czerwonych na arenie międzynarodowej mówi prezes fundacji Polska Siatkówka, Ryszard Czarnecki.

Gwardia to bardzo ważny klub na sportowej mapie Wrocławia, który z roku na rok czyni stałe postępy i coraz mocniej dobija się do drzwi PlusLigi. Podczas konferencji potwierdził to równieżPiotr Mazur – Dyrektor Biura Sportu Wrocław: Dziękując za zaproszenie na tę konferencję prasową chciałbym bardzo serdecznie podziękować i przekazać wyrazy uznania na ręce Prezesa firmy Tauron Pana Pawła Szczeszka za podjętą decyzję o zawiązaniu współpracy z Akademią Gwardii Wrocław. Mając świadomość, iż prężny rozwój wrocławskiego sportu nie byłby możliwy jedynie ze środków samorządowych, doceniamy i szanujemy wszelkie inicjatywy sektora prywatnego, które pozwalają wrocławskim klubom poprawiać warunki uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. Myślę, że ambitne plany zarządu Gwardii Wrocław w połączeniu z potencjałem tak dużego partnera przyniosą bardzo szybko wymierne korzyści i już niebawem będziemy świadkami w naszym mieście największych siatkarskich wydarzeń, w których główny prym będą wieść wychowankowie tego klubu. Liczymy, że sfinalizowana w dniu dzisiejszym współpraca Akademii Gwardii i firmy Tauron będzie trwała latami i jej owocami będzie wiele wspaniałych sportowych inicjatyw”

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!