AKTUALNOŚCI

Treningi rozpoczęte!

Siatkarze Gwardii Wrocław rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/20. Zespół trenera Krzysztofa Janczaka przez pierwsze tygodnie będzie mocno stawiał na zbudowanie odpowiedniej siły, dającej w ligowej rywalizacji możliwość walki od pierwszej do ostatniej piłki.

A historia sezonu 2019/20 rozpoczęła się 29 lipca. Właśnie wtedy odbyło się spotkanie, które można oficjalnie nazwać – inauguracyjnym. Trener Krzysztof Janczak do dyspozycji ma 15 siatkarzy, zatem można mówić o komforcie przygotowań. Nie ma bowiem nic gorszego niż zdziesiątkowana karda już na starcie przygotowań. Trener Janczak może zatem spać spokojnie…

Przed Gwardzistami okres 1,5 miesiąca przygotowań do inauguracji nowego sezonu

Sztab szkoleniowy składać się będzie z trójki: Krzysztof Janczak jako pierwszy trener, Stanisław Szewczyk w roli drugiego szkoleniowca oraz statystka i Filip Zając – fizjoterapeuta, którego nie sposób nie znać.

Skład Gwardii Wrocław – sezon 2019/20

Rozgrywający: Jakub Nowosielski, Łukasz Sternik.
Przyjmujący: Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek, Mateusz Paszkowski, Maciej Lewicki.
Atakujący: Marcel Gromadowski, Kacper Wnuk, Maciej Cierniak.
Środkowi: Arkadiusz Olczyk, Błażej Szymeczko, Jędrzej Maćkowiak, Jędrzej Kaźmierczak.
Libero: Adrian Mihułka, Krzysztof Kołtowski.

Pierwsze tygodnie przygotowań będą sporym wyzwaniem dla Gwardzistów

Jak to bywa pod ręką trenera Janczaka, początek okresu przygotowawczego jest wyjątkowo wymagający. Olimpijczyk z Atlanty wie jednak dobrze, jak w odpowiedni sposób przygotować drużynę do rozgrywek. Przekonał się o tym w przeszłości m.in. beniaminek 1. Ligi Mężczyzn, który z miejsca… wygrał rozgrywki. Taka sztuka udała się Janczakowi z zespołem Victorii PWSZ Wałbrzych w sezonie 2014/15. Co ciekawe, dwóch z tej drużyny, gra teraz w Gwardii. Mowa o Adrianie Mihułce oraz Arkadiuszu Olczyku.

Pierwsze dwa tygodnie w dużej mierze będą poświęcone na mocne przygotowanie motoryczne. Zajęcia z piłkami zostaną wprowadzone już w kolejnym etapie okresu przygotowawczego.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!