AKTUALNOŚCI

Tytus Nowik i Kamil Szymendera z Gwardii Wrocław mistrzami świata U19!

Reprezentacja Polski U19 w kapitalnym stylu zdobyła mistrzostwo świata! Biało-czerwoni w finale turnieju rozgrywanego w Iranie pewnie pokonali Bułgarów 3:0 (25:20, 25:19, 25:19 ). Kluczowymi postaciami w kadrze byli przedstawiciele Chemeko-System Gwardia Wrocław Academy Tytus Nowik (MVP turnieju) oraz Kamil Szymendera. 

W fazie grupowej Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie A i nie stracili ani jednego seta. Następnie w 1/8 finału pokonali 3:0 Kolumbię, w ćwierćfinale gładko, bo 3:0 rozprawili się z Niemcami, a następnie 3:1 wygrali z gospodarzami turnieju, czyli Iranem. Polscy siatkarze byli absolutnie nie do zatrzymania i bez żadnej porażki skutecznie dotarli do finału i zdobyli złote medale. 

W kadrze Michała Bąkiewicza znalazło się dwóch zawodników z Wrocławia, czyli Tytus Nowik oraz Kamil Szymendera. Młodzi zawodnicy świetnie spisywali się we wszystkich spotkaniach i napędzali grę całego zespołu. W jednym ze spotkań Tytus Nowik zapisał na swoim koncie aż… 25 punktów. Taki wyczyn nie mógł zostać niezauważony! Organizatorzy uznali go za najbardziej wartościowego gracza całego turnieju. 

Tytus już w poprzednim sezonie, jeszcze w Gwardii, udowodnił, że jest gotów grać na najwyższym poziomie i to na pewno przełożyło się na jego poziom w kadrze U19. Zaprezentował też, że jest niezwykle elastycznym zawodnikiem, bowiem w klubie grał na przyjęciu, a w kadrze na ataku. Kamil z kolei reprezentuje nasz klub w rozgrywkach młodzieżowych, ale bardzo zależy nam na tym, aby trafił do drużyny seniorskiej. Mistrzostwa w Iranie pokazują, że duet Nowik – Szymendera jest niezwykle skuteczny. Wszystkim nam się marzy, aby Tytus zabrał ze sobą ze Spały Kamila i wówczas razem stanowili o sile drużyny – powiedział Łukasz Tobys – prezes Gwardii Wrocław. 

Dla Polaków to drugi złoty medal w historii. Powtórzyli sukces z 2015 roku, kiedy w decydującym meczu wygrali z Argentyną 3:2. Ciekawostką jest, że wówczas w kadrze grał Dawid Woch, który w sezonie 2021/2022 będzie środkowym Gwardii Wrocław. 

Foto: FIVB

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!