AKTUALNOŚCI

Wicemistrz Polski środkowym Chemeko-System Gwardii Wrocław

Bartosz Cedzyński to kolejny zawodnik, który zdecydował się na grę w barwach Chemeko-System Gwardii Wrocław. Siatkarz uzupełni skład środkowych, a do stolicy Dolnego Śląska przenosi się z Jastrzębskiego Węgla. 

Bartosz Cedzyński to wychowanek Wifamy Łódź, z której przeniósł się do młodzieżowych drużyn PGE Skry Bełchatów. Przez lata środkowy związany był z plusligowymi klubami jak Espadon Szczecin czy BBTS Bielsko-Biała. W 2018 roku środkowy próbował także swoich sił w lidze czeskiej, zasilając szeregi VK Klando, jednak szybko wrócił do, walczącego w TAURON 1.Lidze, BBTS-u Bielsko-Biała. Na Podbeskidziu Bartosz Cedzyński spędził cztery lata, a w trakcie trwania sezonu 2021/2022 dołączył do Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył wicemistrzostwo Polski.  W nadchodzących rozgrywkach Bartosz Cedzyński ponownie zagra na pierwszoligowych parkietach i z wrocławską Gwardią będzie chciał włączyć się do walki o ligowe medale. “Przyznam, że miałem kilka innych propozycji z różnych zespołów, ale pomysł na drużynę oraz ogólne predyspozycje klubu przekonały mnie do podjęcia tej decyzji. Dlatego znalazłem się w Gwardii. Szansa na grę to kwestia drugorzędna, bardziej zależy mi na tym, aby drużyna osiągała sukcesy i wierze, że Gwardia będzie takim zespołem oraz że tworzymy monolit i każdy z graczy wniesie coś do zespołu. Myślę, że o celach drużynowych będzie można powiedzieć więcej, gdy spotkamy się wszyscy razem, a prezes powie nam czego, oczekuje od zespołu. Ja zawsze stawiam sobie ten sam cel przed każdym sezonem – dać jak najwięcej drużynie i jak najwięcej osiągnąć z drużyną” – mówił po podpisaniu kontraktu Bartosz Cedzyński. 

Bartosz Cedzyński to jeden z zawodników, którzy będą stanowić o sile naszego środka siatki, posiadający doświadczenie zdobyte w PlusLidze, które może okazać się niezwykle cenne. Jednocześnie nasz nowy siatkarz, mierzący 211 centymetrów, będzie jednym z najwyższych zawodników w zespole. “Bartek ma świetne warunki fizyczne, jest bardzo szybki i mobilny jak na swój wzrost. Posiada doświadczenie plusligowe, i jest to zawodnik, który w dalszym ciągu ma wiele do zaoferowania” – mówi Dawid Murek.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!