AKTUALNOŚCI

KFC Gwardia Wrocław pomaga w walce z rakiem!

Włączamy się do walki z rakiem

Niezmiernie miło nam poinformować, że zaczęliśmy współpracę z fundacją Cancer Fighters, która pomaga najmłodszym pacjentom w walce z nowotworami.

My, jako klub, zdajemy sobie sprawę, że nasza działalność nie może ograniczać się tylko do sportu. Przez to też bierzemy udział w przeróżnych akcjach społecznych jak choćby Movember, czy pomoc Fundacji Pomocy Zwierzętom “Matuzalki”. Nasze zaangażowanie w tę akcję jest jednak szczególne, bo chodzi o zdrowie i życie młodego człowieka.

Alan, czyli walczak

Alan to czteroletni, radosny chłopak, którego dopadła okropna choroba. W zeszłym roku wykryto u niego nowotwór złośliwy tkanek miękkich. Szybko zaczęły się przerzuty na płuca, żebra i miednicę. Jeden z guzów pojawił się za uchem młodego wojownika. W ciągu zaledwie miesiąca guz urósł do niebotycznych rozmiarów (12 x 9 cm).

Przez to też pojawiły się komplikacje. Dzisiaj Alan nie widzi na jedno oko i ma ubytki kostne w miejscu, gdzie znajduje się guz. Młody bohater ma za sobą wiele cyklów chemioterapii oraz radioterapię. Obecnie znajduje się on pod kontrolą lekarską i jest w trakcie przyjmowania chemii podtrzymującej. Operacja wycięcia guza, choć możliwa, jest bardzo ryzykowna. Jej ewentualne przeprowadzenie zależeć będzie od kolejnych badań rezonansem i PET (Pozytywnej Tomografii Emisyjnej).

Poprzez fundację Cancer Fighters zdecydowaliśmy się pomóc młodemu Alanowi. Czterolatek już był na naszym treningu. Musieliśmy co prawda użyć fortelu, by mu zrobić niespodziankę (Alan myślał, że jedzie na badania), ale udało nam się go zaskoczyć. Młody zbił piątki z naszymi zawodnikami, podbijał piłkę, a na koniec dostał od nas i fundacji konsolę PlayStation wraz z grą Minecraft. Teraz jednak chcemy zrobić jeszcze więcej.

Specjalna koszulka

Leczenie nowotworu to nie tylko koszt emocjonalny, ale też ten bardziej wymierny, finansowy. By pomóc młodemu Alanowi, zdecydowaliśmy się zaprojektować i wyprodukować okolicznościową koszulkę.

Dochód ze sprzedaży koszulek zostanie w całości przeznaczony na rzecz leczenia Alana. Mamy więc nadzieję, że wy również włączycie się w pomoc poprzez zakupienie jej. Nabyć ją będzie można w naszym Sklepie Kibica.

Dochód ze sprzedaży tej koszulki zostanie przeznaczony na leczenie Alana

Wielokrotnie to powtarzałem i zdania nie zmieniam, że prowadząc klub sportowy, nasza praca nie kończy się na boisku. Naprawdę w to wierzę, że jako popularna organizacja mamy obowiązek działać społecznie. Przez to też zdecydowaliśmy się na współpracę z Cancer Fighters. Choć braliśmy udział już w różnych akcjach, ta jest wyjątkowa. Próbujemy bowiem uratować zdrowie i życie młodego człowieka, którego po prostu dopadła okropna choroba – powiedział prezes KFC Gwardii Wrocław Łukasz Tobys.

Fundacja funkcjonuje obecnie w siedmiu miastach, ale to we Wrocławiu tak naprawdę zaczynała się nasza działalność. Z Wrocławiem jesteśmy wyjątkowo mocno związani, bywamy tutaj bardzo często i mamy mnóstwo przyjaciół. Należy do nich między innymi Gwardia Wrocław. Naszym podopiecznym chcemy pokazywać każdego dnia, że kluczowa jest motywacja i wiara w zwycięstwo. To wartości, które są bardzo dobrze znane sportowcom. Siatkarze Gwardii chcą walczyć o najważniejsze trofea, są zdeterminowani by osiągnąć sukces. To zatem idealni ambasadorzy, którzy będą razem z nami uczestniczyć w wielu akcjach. Mamy wiele pomysłów i jestem przekonany, że wspólna działalność będzie przynosić same pozytywy, w szczególności dla naszych podopiecznych. Pierwsza wspólna inicjatywa już za nami. Spełniliśmy marzenie Wojownika Alana, który otrzymał Super Prezent – PlayStadion 4. Był obecny na treningu Gwardii, wręczono mu cały pakiet kibica. To było naprawdę niezwykłe wydarzenie – powiedział prezes Cancer Fighters Marek Kopyść.

Oczywiście pomoc Alanowi to pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz, gdy angażujemy się w leczenie pacjentów onkologicznych. O kolejnych akcjach będziemy informować, a dzisiaj chcemy was zachęcić do kupna koszulki (będzie ona dostępna po Nowym Roku) i wsparcia młodego wojownika w walce z rakiem. Wszak jak mówi motto fundacji: CHOROBA TO NIE WYROK!

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!