AKTUALNOŚCI

Wracamy do Orbity! Czas na mecz z BKS Visłą Proline Bydgoszcz

Po porażce w Będzinie wracamy do szczęśliwej dla nas Hali Orbita i w ramach piątej kolejki TAURON 1.Ligi podejmiemy BKS Visłę Bydgoszcz, z doskonale znanym wrocławskiej publiczności Damianem Wierzbickim w składzie.

Historia naszych pojedynków przemawia na korzyść Bydgoszczan, z którymi na sześć rozegranych meczów wygraliśmy tylko dwa razy –  raz w fazie play-off, w sezonie 2020/2021, gdzie toczyliśmy walkę o brązowy medal, który ostatecznie wywalczyli właśnie zawodnicy BKS Visły Proline Bydgoszcz. Drugie zwycięstwo Gwardziści odnieśli w minionym sezonie, po tie-breaku, właśnie w Hali Orbita.

Jednak nowy sezon, to nowe rozdanie, a do najbliższego meczu podopieczni Michala Masnego przystąpią jako jedyny niepokonany zespół w lidze, który ma na swoim koncie zwycięstwa z  Natomiast nasi zawodnicy mają za sobą porażkę w Będzinie, która zepchnęła nas z fotela lidera, ale jednocześnie jest doskonałym materiałem do analizy i dalszej pracy. „Mecz z Będzinem pokazał nam nad czym musimy jeszcze pracować, a także jakich błędów powinniśmy się wystrzegać. W tamtym meczu popełniliśmy za dużo błędów własnych, co skutecznie wykorzystywali rywali oraz nie potrafiliśmy utrzymać przewagi punktowej, choć w każdym z setów prowadziliśmy kilkoma „oczkami” – mówi Paweł Gryc.

W najbliższych dniach podopieczni trenera Dawida Murka będą pracować nad wyeliminowaniem błędów, które pojawiły się w poprzedniej kolejce, co zdaniem naszego atakującego ma przybliżyć zespół do zwycięstwa. „To co już było zostawiamy za sobą i koncentrujemy się nad niezwykle mocnym rywalem z Bydgoszczy, gdzie kluczem do sukcesu będzie cierpliwa gra, utrzymanie koncentracji oraz nie popełnianie błędów własnych, a przynajmniej nie w takich ilościach jak miało to miejsce ostatnio”- dodaje Paweł Gryc.

Kluczowe może się okazać także powstrzymanie, doskonale nam znanego, Damiana Wierzbickiego, który w ligowych rankingach plasuje się na czele klasyfikacji najlepszych atakujących i punktujących zawodników – Wierzba do dorobku drużyny dołożył sto cztery punkty, a na swoim koncie ma także trzy statuetki MVP.

Początek meczu już 17 października o 19:00, a bilety dostępne są w serwisie eventim.pl

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!