Wrocław

Stolica Dolnego Śląska

Wrocław jest wyjątkowym miejscem nie tylko na polskiej, ale i europejskiej mapie. Połączenie tradycji z nowoczesnością, Europejska Stolica Kultury, gospodarz igrzysk sportów nieolimpijskich The World Games. Do tego piłkarskie EURO 2012 oraz złoto dla polskich siatkarzy Mistrzostwach Świata w 2014 roku.

To właśnie we Wrocławiu Polacy rozpoczęli drogę po tytuł, która skończyła się wielkim sukcesem dla naszej siatkówki. Wrocław jest uznawany za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do życia, i trudno się temu dziwić. Urokliwy Rynek, drugie serce Wrocławia – Hala Stulecia, Pergola, pamiętając również o wyjątkowym ogrodzie zoologicznym.

ZOO we Wrocławiu to również ważny partner siatkarzy Gwardii, którzy w sezonie 2018/19 zostali ambasadorami zwierzaków, zamieszkujących to szczególne miejsce. Do tego SkyTower, Aquapark, zabytkowy Dworzec PKP oraz sportowe areny, Hala Stulecia, Orbita czy Stadion Olimpijski i Stadion Wrocław. Nasze miasto to miejsce spotkań różnych kultur, wyznań i tego wszystkiego, co czyni je niepowtarzalnym. Dlatego właśnie Wrocław opisany słowami nijak ma się do tego, co można zobaczyć po przyjeździe do dolnośląskiej stolicy. Przy okazji meczu Gwardii Wrocław, która zaprasza na swoje ligowe pojedynki do Orbity.

 • Najpopularniejsze atrakcje Wrocławia:
  – wrocławski Rynek
  – ZOO i Afrykarium
  – wrocławskie krasnale
  – dzielnica Stare Miasto
  – Ostrów Tumski
  – Panorama Racławicka
  – Kolejkowo – cudowny świat w miniaturze
  – Multimedialna Fontanna na Pergoli

 

podziel się wpisem