AKTUALNOŚCI

APP Krispol Września - KFC Gwardia Wrocław

Września na początku listopada

Przed nami 8. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. KFC Gwardia Wrocław zmierzy się na wyjeździe z APP Krispol Wrześnią. Nasi rywale plasują się w tabeli o jedno miejsce wyżej niż my.

APP Krispol Września to brązowy medalista z poprzedniego sezonu. Zespół z Wielkopolski poległ dopiero w półfinale play-offów ze Stalą Nysa. W tym sezonie nasi rywale znów planują włączyć się w walkę o medale.

Mocna drużyna we własnej hali

APP w siedmiu meczach zdobyła 14 punktów, wygrywając 5 i przegrywając 2 spotkania. Dotychczas receptę na drużynę z Wrześni znaleźli ZAKSA Strzelce Opolskie i Lechia Tomaszów Mazowiecki. Wydarzyło się to jednak na początku sezonu. Trzy ostatnie mecze to trzy zwycięstwa, kolejno: 3:0 z BBTS-em Bielsko-Biała, 3:0 z Exact Systems Norwidem Częstochowa (oba mecze u siebie) i 3:2 z KPS-em Siedlce na wyjeździe. APP Krispol grało czterokrotnie u siebie, wygrywając trzy z tych meczów.

Ofensywa teamu z Wrześni skupia się wokół atakującego Mateusza Lindy, który jako ostatni dołączył przed sezonem do zespołu. 23-latek dotychczas zdobył 88 punktów. Na środku dobrze sprawuje się też Mateusz Zawalski, który jest 5. blokującym KRISPOL 1. Ligi oraz 7. środkowym w lidze pod względem zdobytych punktów.

Statystyki po naszej stronie

Wyżej wymienieni zawodnicy znajdują się wysoko w rankingach, ale jeszcze wyżej plasują się zawodnicy KFC Gwardii Wrocław. Łukasz Lubaczewski jest 6. najlepiej punktującym ligi (101 punktów), Arkadiusz Olczyk jest najlepiej blokującym, a Błażej Szymeczko jest 2. najlepiej punktującym środkowym.

Przed wtorkowym starciem trudno wskazać faworyta. Z jednej strony APP Krispol Września, która jest wyżej w tabeli, gra u siebie i ma serię trzech wygranych meczów. Z drugiej KFC Gwardia Wrocław, która przegrała dwa ostatnie spotkania. Trzeba jednak dodać, że nasza drużyna poniosła porażki z niezwykle mocną LUK Politechniką Lublin oraz niepokonaną Stalą Nysa, a Września straciła w ostatniej kolejce dwa sety z Siedlcami, które przed meczem z APP nie zdobyło nawet punktu. Można dyskutować, co jest bardziej cenne: punkt wyrwany Stali, czy dwa punkty w Siedlcach?

My przede wszystkim chcemy wrócić na zwycięską ścieżkę. Droga do wygranych wiedzie przez Wielkopolskę. Jedziemy więc do Wrześni, by zdobyć trzy punkty i wrócić na ligowe podium.

Początek meczu z APP Krispolem we wtorek o 18:00 w hali SSP nr 6 we Wrześni. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.

podziel się wpisem

zobacz również

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do newslettera!