AKTUALNOŚCI

Gracze Gwardii celebrują udaną akcję

Wygrać i zbudować we Wrocławiu twierdzę

Przed nami drugi mecz w roli gospodarza. Tym razem przeciwnikiem KFC Gwardii Wrocław będzie ZAKSA Strzelce Opolskie. Początek siatkarskich emocji już w niedzielę o 18:30 w hali Orbita.

Ostatni mecz był zaskakująco łatwy dla podopiecznych Krzysztofa Janczaka. Gwardia wygrała w Kluczborku z tamtejszym UKS Mickiewiczem 3:0. Sztab szkoleniowy i zawodnicy nie kryli zadowolenia, ale już po meczu trener Janczak podkreślał, że skupia się na kolejnym spotkaniu. Mecz z ZAKSĄ będzie niemałym wyzwaniem dla naszych siatkarzy.

W poprzednim meczu nie ustrzegliśmy się błędów, ale nie pozwoliliśmy też na wiele rywalom. Nie był to idealny mecz w naszym wykonaniu, ale wygraliśmy i dopisaliśmy 3 punkty do ligowej tabeli. Teraz skupiamy się na kolejnym przeciwniku, a Kluczbork to już historia. Mecz z ZAKSĄ na pewno będzie trudnym spotkaniem i na to się nastawiamy – powiedział środkowy Gwardii Błażej Szymeczko, wybrany zawodnikiem spotkania (MVP) w Kluczborku.

Beniaminek? Tylko z nazwy

Dla ekipy ze Strzelec Opolskich sezon 2019/2020 jest debiutem w KRISPOL 1. Lidze. W 2017 roku klub podpisał porozumienie z ówczesnym mistrzem Polski ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Na mocy tej umowy drużyna ze Strzelec Opolskich stała się niemalże klubem satelickim. Do Strzelec przybyli młodzi, zdolni wychowankowie utytułowanego klubu, by ogrywać się na drugoligowym poziomie. Szybko okazało się, że ta formuła przynosi efekt i już po dwóch latach młoda ZAKSA awansowała na wyższy szczebel rozgrywek.

Oczywiście awans sportowy oznaczał zmiany w składzie. W drużynie pozostało 6 zawodników z poprzedniego sezonu. Natomiast klub został wzmocniony doświadczonymi zawodnikami z przeszłością w pierwszej lidze, a nawet PlusLidze. Kapitanem drużyny jest doświadczony Grzegorz Wójtowicz, natomiast początek sezonu pokazuje, że Kamil Semeniuk może być gwiazdą ligi. Przyjmujący w 4 meczach zdobył już 60 punktów.

Wiemy, że Kamil Semeniuk to jeden z najmocniejszych i najniebezpieczniejszych zawodników nie tylko ZAKSY, ale całej ligi. Nie możemy się jednak skupiać tylko na jednym zawodniku, bo cała ekipa ze Strzelec jest groźna. Przede wszystkim my musimy zagrać swoją siatkówkę na wysokim poziomie i realizować taktykę – podkreślał nasz środkowy.

Poza przyjmującymi ZAKSA ma bardzo mocny atak. Filip Grygiel (mogący grać na obu pozycjach), Sławomir Jungiewicz, Maciej Walczak – to zawodnicy, którzy od początku rozgrywek straszą rywali mocnymi atakami.

Nie jest tajemnicą, że kilku zawodników trenujących w Strzelcach będzie reprezentowało barwy ZAKSY z Kędzierzyna-Koźle. PlusLiga rozpoczyna się jednak dopiero pod koniec października, więc ci zawodnicy są ciągle dostępni dla trenera Rolanda Dembończyka.

Przed sezonem wszyscy podkreślali, że celem ZAKSY jest przede wszystkim spokojne utrzymanie w KRISPOL 1. Lidze. Po obiecującym początku pojawiają się pierwsze głosy o play-offach.

Passa Gwardii trwa

ZAKSA Strzelce Opolskie dotychczas zagrała cztery spotkania. Dwa z nich wygrała (z Wrześnią i Siedlcami), a dwa przegrała (z Tomaszowem Mazowieckim i Częstochową). Zespół z Opolskiego nie odnotował też wygranej na wyjeździe. Nasi siatkarze zadbają, by po meczu we Wrocławiu ta statystyka nie uległa zmianie.

Nie mogę za dużo mówić o naszej taktyce na nadchodzący mecz, ale nasz sztab szkoleniowy dobrze rozpracował przeciwnika. Jeśli tylko będziemy realizować założenia taktyczne i nie popełniać głupich błędów, to wynik meczu będzie dla nas korzystny. Wyjdziemy na boisko z myślą o wygranej, bo tylko to się dla nas liczy – dodał Szymeczko.

Zawodnicy KFC Gwardii Wrocław zgrywają się z każdym tygodniem, a drużyna wygląda znacznie lepiej niż na początku rozgrywek. Do tego atut własnego parkietu jest po naszej stronie. Mamy nadzieję, że wraz z wami, kibicami, uda nam się uczynić z hali Orbita ligową twierdzę.

Początek meczu w niedzielę (13.10) o 19:00, ale już od 18:30 zaczną się konkursy i zabawy, a o 18:50 zaprezentujemy drużynę i zaczniemy prawdziwe siatkarskie święto. Mamy nadzieję, że będziecie tam z nami!

Bilety w cenie 15 zł/normalny i 10 zł/ulgowy możecie nabyć na naszej stronie w zakładce BILETY lub w dniu meczowym w hali Orbita. Zapraszamy!

podziel się wpisem

zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapisz się do newslettera!