AKTUALNOŚCI

Wyjazdowe wyzwanie Gwardii. W sobotę mecz w Świdniku

Po trzech zwycięstwach z rzędu Chemeko-System Gwardię Wrocław czeka kolejne, niełatwe wyzwanie. Tym razem wrocławianie udadzą się do Świdnika, by zmierzyć się z Polskim Cukrem Avią Świdnik. Rywale Gwardzistów w ligowej tabeli plasują się tuż nad nimi.

Poprzedni sezon siatkarskiej 1. Ligi przyniósł wyrównaną rywalizację pomiędzy Gwardią, a Avią. W dwóch rozegranych meczach wygrywali gospodarze. Gwardia wygrała we Wrocławiu, zaś Avia w Świdniku. Oba spotkania zakończyły się wynikami 3:1.

Tak jak wyrównana była wyżej wspomniana rywalizacja, tak wyrównany jest obecny sezon. Zarówno Gwardziści, jak i rywale ze Świdnika po ośmiu rozegranych meczach uzbierali 15 punktów.  Wrocławianie legitymują się bilansem 4 zwycięstw i 4 porażek, zaś siatkarze Avii wygrali 5 meczów i 3 razy schodzili z parkietu w roli pokonanych. 

Wiemy, że są jeszcze mankamenty, nad którymi możemy pracować. Mam nadzieję, że w meczu przeciwko Avii – kolejnemu mocnemu przeciwnikowi – wygramy i pokażemy swoją siatkówkę. To zespół, który ma za sobą dobry początek, ale jesteśmy gotowi na to wyzwanie – mówi przed sobotnim spotkaniem Rafał Sobański, przyjmujący Chemeko-System Gwardii Wrocław.

Wrocławianie wiedzą, że kolejne zwycięstwa pomogą nabrać jeszcze większej pewności siebie. – Atmosfera w zespole jest znakomita. Nasz zespół jest bardzo dobrze skomponowany, czujemy się bardzo dobrze i wciąż się docieramy. Myślę, że ta atmosfera pomogła nam się odbudować i wygrać trzy mecze z rzędu – dodaje Sobański.

Zawodnicy wiedzą, że wciąż muszą pracować, by dojść do swojego najlepszego stylu. – Na pewno wciąż szukamy tego swojego najlepszego stylu, który udawało nam się pokazywać w okresie przygotowawczym. Musimy ciężko pracować. Niestety ostatnio w drużynie zdarzyło się kilka problemów zdrowotnych. Na pewno zwycięstwa nas pozytywnie nastawiają na przyszłość. Dają takiego pozytywnego kopa i czujemy się mocni mentalnie – podsumowuje Sobański.

Mecz Polski Cukier Avia Świdnik vs Chemeko-System Gwardia Wrocław odbędzie się w sobotę, 13 listopada o godzinie 17:00.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!