AKTUALNOŚCI

Zaczynamy drugą rundę. Kierunek: Kluczbork

Pierwszą rundę fazy zasadniczej zakończyliśmy trzema porażkami i z fotela lidera spadliśmy na szóste miejsce. Po przerwie w rozgrywkach wracamy na siatkarskie parkiety, chcąc wrócić na zwycięską ścieżkę. Na początek rundy rewanżowej czeka nas starcie z Mickiewiczem Kluczbork.

Na świąteczno-noworoczną przerwę udaliśmy się w nienajlepszych nastrojach, jednak kilka dni wolnego pozwoliło nabrać dystansu, wyleczyć choroby oraz drobne urazy, a przede wszystkim odpocząć. Do treningów nasi zawodnicy wrócili zmotywowani i głodni kolejnych zwycięstw, a szansa na przełamanie złej passy będzie już 7 stycznia, kiedy to pojedziemy do Kluczborka na rewanżowy mecz z miejscowym zespołem. “Celem na ten czas było wyeliminowanie przestojów, które nam się zdarzały. W drugiej rundzie musimy po prostu grać porządną siatkówkę — pod tym kryje się dużo i jest to pojemne sformułowanie, ale chcemy poprawić to, co nie działało i wrócić na zwycięską ścieżkę”- mówi Kamil Maruszczyk. 

Mickiewicz Kluczbork to obecnie piąta drużyna TAURON 1.Ligi, jednak nasza strata do najbliższych rywali to zaledwie jeden punkt. W inaugurującym sezon 2022/2023 meczu pokonaliśmy kluczborczan 3:1 i z dużymi apetytami przystąpimy do pojedynku, który otworzy drugą rundę. W pierwszej kolejce nie mieliśmy problemu z pokonaniem rywali, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był Paweł Gryc, który skończył osiemnaście z dwudziestu ośmiu ataków, a także dołożył trzy punkty z pola zagrywki. Natomiast z drugiej strony siatki najwięcej oczek zdobył Mateusz Linda, notując jedenaście ataków oraz dwa punktowe bloki. 

Przed nami emocjonujący pojedynek, a po drugiej stronie siatki ponownie spotkamy się z doskonale znanymi nam Januszem Górskim oraz Arkadiuszem Olczykiem. Pierwszy gwizdek tego meczu już w sobotę o 18:00.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!