AKTUALNOŚCI

Zaczynamy fazę play-off! AZS AGH Kraków rywalem w ćwierćfinale

Fazę zasadniczą sezonu 2022/2023 zakończyliśmy na trzecim miejscu i już w najbliższą środę (19 kwietnia) rozpoczniemy fazę play-off, gdzie w walce o najlepszą czwórkę zmierzymy się z AZS AGH Kraków. Krakowski zespół sezon zasadniczy zakończył na szóstym miejscu.

W fazie zasadniczej z podopiecznymi Andrzeja Kubackiego zagraliśmy na remis – w pierwszej rundzie niestety ulegliśmy rywalom, ale udanie zrewanżowaliśmy się drużynie z Małopolski, niespełna dwa tygodnie temu, odnosząc zwycięstwo w Hali Orbita. W obu meczach nie brakowało emocji i nie inaczej będzie w nadchodzącą środę. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch wygranych spotkań. “Nastawiamy się na bardzo ciężki bój. Zdajemy sobie sprawę, że mecze które z nimi graliśmy były bardzo zacięte, ale play-offy rządzą się swoimi prawami. Tutaj dochodzi presja walki o najlepszą czwórkę, a my czujemy się silni, w dobrej formie i będziemy robić wszystko żeby wygrać rywalizację w dwóch meczach” – mówi Łukasz Lubaczewski. 

W ostatnich tygodniach sztab szkoleniowy dał szansę na grę wszystkim naszym zawodnikom, każdy mecz zaczynając właściwie innym składem wyjściowym, a także dokonując potem zmian. W tak intensywnej rywalizacji, jak w play-offach, gdzie mecze rozgrywane są co trzy/cztery dni, dla Gwardzistów szeroka ławka będzie tylko atutem i elementem zaskoczenia przeciwników. “Myślę, że w kwestii zaskoczenia to na pewno tak, bo nie ukrywajmy, że w naszym zespole rotacje są praktycznie co mecz i drużyna, która z nami gra tak naprawdę nie do końca jest w stanie ustalić jakim składem zaczniemy z nimi spotkanie. Na pewno jest to dla nas komfortowe, że mamy bardzo szeroką ławkę i od dłuższego czasu w każdym zestawieniu wychodzimy zwycięsko” – dodaje nasz przyjmujący. 

Trzecie miejsce w ligowej tabeli powoduje, że pierwszy i ewentualny trzeci mecz zagramy we własnej hali, a wrocławska “Orbita” jest dla nas niezwykle szczęśliwa –  w sezonie zasadniczym na szesnaście rozegranych meczów Gwardziści czternaście razy z boiska schodzili zwycięsko. Mamy nadzieję, że i tym razem Hala Orbita okaże się dla nas szczęśliwa, a po raz kolejny siódmym zawodnikiem będą nasi kibice! “Każda z drużyn lubi grać mecze na własnej hali ze względu na kibiców. Tutaj wielka prośba do kibiców żeby przybyli licznie na Halę Orbita i wywalczyli wspólnie z nami awans do najlepszej czwórki ligi” – mówi Łukasz Lubaczewski. 

Walkę o najlepszą czwórkę rozpoczniemy już w środę 19 kwietnia o 20:30, a bilety dostępne są w serwisie eventim.pl (kliknij w link).

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!